Is het strafbaar als je naar een afspraak/belofte niet meer reageert?
Als iemand beloofd/afspraak maakt dat je een kitten mag uitkiezen/kopen en daarna niet meer reageert is dat dan strafbaar. (geen geld gegeven)
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Als iemand beloofd/afspraak maakt dat je een kitten mag uitkiezen/kopen en daarna niet meer reageert is dat dan strafbaar. (geen geld gegeven)
Ik had wat onenigheid met een medewerker en beveiliging kwam er tussen, echter heb ik niks strafbaars gedaan, maar kreeg wel een mondelinge winkelverbod voor het hele winkelcentrum. Ik heb geen gegevens gedeeld, en me mondkapje zat ten alle tijd op me gezicht, kunnen ze iets doen als ik weer terug kom maar dat winkelcentrum?
Met discreet bedoel ik dat wat niet gedeeld mag worden uit moreel danwel wettelijk oogpunt.
Ik denk dan in dit geval speciaal aan de fotograaf die de documenten van Ollongren openbaar maakt. Hij had ook de documenten niet openbaar hoeven te maken. De vragen zijn nu:
1) Is Ollongren strafbaar
2) Is de fotograaf strafbaar
3) Is iemand anders dan een journalist die de stukken openbaar gemaakt strafbaar?
https://www.nu.nl/tweede-kamerverkiezingen-2021/6123998/ollongren-en-jorritsma-stoppen-als-verkenner-na-blunder-met-aantekeningen.html
Vriend van een huisgenoot was hier laatst op bezoek en hij neemt het niet zo nauw met de avondklok. Zoals gewoonlijk vertrok hij dus weer eens veel te laat, maar werd hij dit keer wél betrapt sinds de invoering van de avondklok. Het boeit hem alleen niet zo veel, dus hij gaat het niet betalen. Wat zijn hiervan de gevolgen?
Mag een werkgever komen controleren of je ziek bent of hier iemand voor naar je adres sturen? En wat als je bijvoorbeeld even een ommetje maakt of een boodschap bent halen? Mag hij vragen naar bewijs van een positieve testuitslag wanneer het corona betreft?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing