Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe zorg je voor een goede omgangsreging van vader en zoon?

Een vriend van mij heeft een kind van bijna 2 jaar. Al sinds zijn kind geboren is doet de moeder moeilijk over de omgangsregeling. hij ziet zijn zoon 2 (heel soms 3) keer per week, maar dan ook vaak met de moeder erbij. Nu wil hij zijn zoon vaker kunnen zien en ook vaker alleen met hem zijn zonder de moeder er bij. Nu is mijn vraag wat zijn recht hierin is en wat hij zelf kan doen, het liefst zonder een rechter erbij.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Wetgeving

Kan iemand veroordeeld worden wiens identiteit niet vastgesteld is?

Momenteel speelt dit in de zaak van de aanslag in de Thalys. Men weet niet precies hoe de verdachte heet. Ook in Silent Witness komt een aflevering voor waarbij iemand schuld aan strafbare feiten bewezen wordt maar wiens identiteit niet vastgesteld kan worden (de man blijkt onder een valse naam te leven). Zou zo iemand in Nederland vervolgd en veroordeeld kunnen worden?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Wetgeving

Vindt er tijdens een scheiding (altijd) eerst een scheiding. van tafel en bed plaats?

Zo ja, is dit dan de (gebruikelijke) procudure tijdens een normale scheiding als je echt wil scheiden?
En zo nee en er wordt zelf voor gekozen, is er dan bv een bepaald financieel voordeel te behalen welke geenszins tijdens/na een normale scheiding voorkomt?
Dus zouden echtlieden ervoor kiezen eerst v*n tafel en bed te scheiden als het niet hoeft, wanneer zij echt willen scheiden?
O


Heb laatst een andere vraag over dit onderwerp gesteld, echter is dit me nog niet duidelijk.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Wetgeving

Van MBO naar HBO, recht op een studentenreisproduct of niet?

Mijn vriend heeft in juni zijn studie op het mbo afgemaakt en begint in september een aan het hbo. We waren in de veronderstelling (zo lazen we op duo) dat hij geen recht meer had op studiefinanciering maar dan een lening en een studentenreisproduct. We hebben verder dus geen actie ondernomen en kregen vandaag een brief op de mat met een reisproductschuld van 193,- Is dit nou een foutje vanwege de overbrugging of had mijn vriend echt geen recht meer op het studentenreisproduct?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Wetgeving

Ik ontvang al jaren studiefinanciering met lening, dat is ongeveer €1000,- elke maand en daarnaast niet gewerkt. Mag ik een dure auto kopen?

Ik heb wel eens gehoord dat de politie dure auto's in beslag neemt van mensen die niet kunnen aantonen dat ze voor dat geld belasting hebben betaald. Nu heb ik zelf ook de afgelopen jaren niet gewerkt maar heb wel al het geld dat ik heb ontvangen opgespaard. Nu zou ik daar graag een auto voor willen kopen van rond de 20-25 duizend euro. Kan dit zonder de belastingdienst op m'n nek te krijgen?

Ik heb geen strafblad of dergelijke, is dat wel een vereiste mochten ze je auto in beslag willen nemen terwijl je niet heb gewerkt de afgelopen jaren?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing