in wat voor zinnen zet je woord en in wat voor zinnen zet je wordt?
Toegevoegd na 4 minuten:
graag uitleg erbij
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Toegevoegd na 4 minuten:
graag uitleg erbij
ik weet dat deze vraag al bestaat, maar ik wordt daar niet vel wijzer van.
doe maar voor de leeftijdscategorie: 16-18 (is voor mij eerst iets makkelijker)
Toegevoegd na 17 seconden:
ik snap die puntkomma namelijk helemaal niet
Ik wordt de laatste tijd murw gebeukt door kerstmuziek, daarin komt het thema van de slee en de rendieren van Santa Claus soms naar voren.
Na wat zoekwerk (ondermeer op wikipedia, ik weet het is geen bron, maar wel een leuk beginpunt) kom ik tegen dat de namen van de rendieren afkomstig zijn uit het gedicht: A Visit from St. Nicholas, zie: http://en.wikipedia.org/wiki/A_Visit_from_St._Nicholas .
Volgens het wikipediaartikel zou Moore (degene aan wie het gedicht wordt toegeschreven en die ook beweerd heeft het geschreven te hebben, hoewel er ook aanwijzingen zijn dat dit kan kloppen) connecties hebben (via zijn vrouw) met de Nederlandse taal. Hetzelfde geldt voor ene Livingston die het misschien in werkelijkheid geschreven heeft.
Er wordt beweerd dat 'dunder' en 'blixem' destijds de Nederlandse spellingswijze was voor donder en bliksem. Is dit correct / is dit na te gaan? Met name de 'u' in dunder en de 'x' in blixem vind ik vreemd, maar het zou zomaar kunnen natuurlijk.
Toegevoegd na 4 minuten:
Toevoeging: Op: http://www.snopes.com/holidays/christmas/donner.asp staat dat het om de Engelse orthografie zou gaan, dat spreekt dus het wikpediaartikel tegen over dat het de daadwerkelijke Nederlandse spelling zou zijn.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing