Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Voedingsmiddelen. Vragen over dranken, koken, uit eten en bestellen en vegetarisch en veganistisch vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waarom zijn de multivitaminen van Solgar zo duur ten opzichte van anderen?

Ik wil graag extra vitaminen bijslikken, aangezien ik door een druk en onregelmatig leven met sport erbij merk dat ik nog wel eens de juiste voeding mis en daarbij de energie.
Ik ben toen een keer geholpen bij een drogisterij, waarbij ik Solgar multivitaminen voorgeschreven kreeg. Ik heb op dit moment de VM75, VM2000, Earthly Source en Omnium.
De prijs van deze pillen is erg hoog (rond de 50 cent per pil) en ik kan niet ergens een goed bewijs of verantwoording vinden waarom deze nu zoveel beter zijn dan bijvoorbeeld de standaard van 't Kruidvat of andere goedkopere merken.

Ik zoek dus een duidelijk "bewijs" waarom Solgar wel of niet zijn geld waard is, en niet de gevoelens van "alle multivitaminen zijn goed" zonder dat dit onderbouwd is.
Indien Solgar niet het top product zou zijn, wat is qua multivitaminen dan wel de aanrader (ook hier, ik weet dat regelmaat en echt groenten het beste zijn, maar dit komt gewoon niet altijd uit)

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Wat zou een goed dieet zijn voor een puberjongen?

Ik heb een tijdje gezocht op het internet, maar kon hierover niet erg veel betrouwbaars vinden. Wat zou het beste zijn voor een jongen van 16, om te eten en eventueel een kilo of 3/4 af te vallen. Ik wil voornamelijk op spieropbouw letten aangezien ik 3 maal in de week naar de sportschool ga, een uur/anderhalf uur lang per keer. Hoeveel boterhammen, welk soort beleg, wat voor drinken en tussendoortjes zou ik moeten nemen?

Ik ben rond de 70 kilo, en ben ongeveer 1.75m.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Kan ik na 4 dagen crashdieeten 1500kcal per dag eten?

Ik heb 4 dagen een dieet geprobeerd (uit nieuwsgierigheid van de effecten) waarvan ik concludeer dat het gewoon een crashdieet is. Nu wil ik weer 1500kcal gaan eten zoals gewoonlijk, kom ik nu dan ineens veel aan? Ik ben 3kg kwijt maar dat zal voornamelijk vocht en spieren zijn. Wat raden jullie aan?

En JA ik ben me bewust van de effecten op je gezondheid bij crashdieeten, dat hoeft niemand me meer te vertellen.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Hoe kan ik afvallen en mijn stoelgang regelmatig houden?

Ik wil al een hele poos een paar kilo's kwijt. Heb geen overgewicht, maar net een paar kilo eraf zou erg fijn zijn. Heb al meerdere dingen geprobeerd en een aantal ervan werkt ook wel. Gewoon minder eten en meer bewegen, maar om dit vol te houden... Pffff! Vind het ook lastig, want ik wil een gewoon eetpatroon hebben, waarmee ik gezond bezig ben. Ik blijf ook met het probleem zitten dat mijn stoelgang erg onregelmatig is. Het komt vaak voor dat ik maar 1 keer in de 2 of 3 dagen ga. Op zich is dat nog geen groot probleem, maar heb wel vaak last van een opgezette buik. Ik had het idee dat ik ook minder vaak naar de wc moest als ik minder gegeten had. Sinds kort ben ik begonnen met 'normaal' eten. 's Ochtends 2 en 's middags 4 sneetjes brood met 'gezond' beleg. Tussendoor fruit (& bijv. ontbijtkoek) en 's avonds vooral groente en een paar aardappelen. Na het avondeten eet ik eigenlijk niets meer, hooguit iets van fruit. Ik drink water, thee, koffie en een enkele keer ranja. Qua bewegen loop ik nu elke week minsten 3 keer een uur buiten. Verder fiets ik minstens 4 keer in de week een uur. Ik merk nu (na een week) al een positieve verandering wat betreft mijn stoelgang, maar mijn gewicht (nog) niet... Mijn vraag nu: Is dit wel een goede manier om af te vallen en mijn stoelgang regelmatig te houden?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing