Hoezo is oreo niet halal?

Ik zag net op de site van oreo dst deze niet halal zijn, maar hoezo niet?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Voor lange tijd werd Oreo gemaakt met vet van varkens wat niet halal is. pas in 1998 werd dit eruit gehaald maar nu zit er vanillin in en vanillin bevat alcohol, daarom zijn Oreos niet halal. In de bron staat het nog een uitgelegd maar dan in het Engels

Bronnen:
http://www.eathalal.ca/2009/02/oreo-cookie...

Allereerst is altijd de vraag of hetzelfde geldt voor de Nederlandse versie van een product, in dit geval Oreo. Vaak zijn ingrediënten in de V.S en Canada niet hetzelfde. Lees nu het volgende zorgvuldig zodat er geen twijfel bestaat: Oreo is halal, maar niet halal gecertificeerd door een externe partij. Oreo is dus geen samenwerking aangegaan met een een bedrijf die het halal certificeert en dat is ook op hun site aangegeven. Wel geven ze per mail aan dat er geen dierlijke vetten en of alcohol in de producten zitten. Lees dat AUB nog een keer. Of lees het originele bericht over het mailverkeer met Oreo via de link.

Bronnen:
https://m.facebook.com/halalmerken/posts/1...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100