zit in ijs ook gelatine?

Toegevoegd na 11 minuten:
zo ja.. in welk ijs?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Gelatine wordt onder andere gebruikt voor de productie van sommige soorten drop, snoep, pudding, mousses, taart, gebak, ijs, crème fraîche en veel light-producten. Ik ken niet alle soorten ijs. Niet de soorten met en niet de soorten zonder gelatine. Dus als je een pak ijs koopt, dan kijk je even op de ingrediëntenlijst. Er komen wel steeds meer alternatieven (vegetarisch) voor gelatine. Lees er hier meer over: http://www.vegatopia.com/vega/producten/kant-en-klaar/9530

Ja(niet altijd), in sommige zit zelfs varkensgelatine.

Nee, het meeste (room)ijs bevat geen gelatine. Wel veel andere verdikkingsmiddelen zoals johannesbroodpitmeel en guar. Bij voorverpakt ijs kan je voor de zekerheid op de ingrediëntendeclaratie op de verpakking kijken.

Nou volgens onderstaande site mag er in ijs geen gelatine zitten. Als je bij ijs Googelt zie je nog wel oude recepten waarin gelatine wordt gebruikt. Waarschijnlijk is de warenwet verandert. Dat wil niet zeggen, dat er in ijs nooit gelatine zit, maar slechts sporadisch, misschien als het zelfgemaakt is. En verder zou ik zeggen, goed op de verpakking kijken, het moet er op staan.

Bronnen:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Consumptie-ijs

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100