Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Wonen. Specifieke vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, huren en vastgoed, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Is onze meterkast geschikt om een inductiekookplaat aan te sluiten?

Wie kan mij vertellen of er vanuit onze meterkast een (extra) groep gemaakt kan worden om een inductiekookplaat aan te sluiten? Ik heb begrepen dat we een best oude meterkast hebben en we gaan de keuken verbouwen, waarbij we graag een inductieplaat wensen. Op de foto's vind je onze meterkast (ik hoop dat alles er voldoende duidelijk op staat).

Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
in: Energie

Wie is er verantwoordelijk voor mijn ruitschade?

Hallo allemaal,

Ik huur een vrije sector huurwoning en constateerde onlangs dat er een scheur zit in één van de ruiten in ons huis. Het gaat om de buitenruit van een dubbelglas raam. Op dit raam staat overdag volop de zon en we hebben dan ook sterk, heel sterk het vermoeden dat de scheur is ontstaan door de warmte binnen in de ruit (ruit voelde ook erg heet aan).

Er zijn geen tekenen van een impact of iets dergelijks (dat hadden we anders ook wel gehoord want we waren thuis). Deze scheur is niet te missen en is ontstaan toen we thuis waren.

Wij hebben -geen- glasverzekering op het huis. Ik heb de woningbouwvereniging gebeld (Stienstra) en zij geven aan dat we het via de glasverzekering moeten doen, hoewel er dit in het contract staat: zie foto's in bijlage. Wie zal dit moeten gaan regelen? Ik of de verhuurder?

Kan ik mijn huis worden uitgezet?

Ik ben alleenstaande moeder met 2 kinderen, jongste is bijna 4 en heeft autisme.
Mijn onderburen hebben last van hem omdat hij af en toe wilt renen, springen of dansen... hij ziet op school 3x per week tot 15:30 en slaapt om 19:30. Weekenden proberen we weg bij vrienden blijven om te overlast te vermijden... maar nu ze draait ons om op straat te zetten (woningbouw) ... ze hebben eerst mij gezegd dat mijn ondervloer niet goed was... dus woonkamer en hang heb ik vervangen ( we leven bijna niet in de slaapkamer). Vandaag waren ze hier in mijn huis zonder afspraak, en zeide dat ik moet ook de slaapkamers doen... en toch geven ze niet zeker dat wij niet op straat worden gezet en ik moet mijn kind rustig houden.....
Ik weet niet meer wat ik hier kan doen... kan iemand aub ons helpen met een advies??? Kunnen ze echt obs op straat zetten???

Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
in: Wonen
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing