mag de politie van België je nog steeds volgen alls je Nederland in rijd ??
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
We worden hier in Nederland geacht de grondwet te kennen, maar waarom deelt de overheid dit dan niet uit aan alle burgers?
Dit werd ook van de burger verwacht vóórdat computers hun intrede deden, maar toch werd en wordt de grondwet niet (in boekvorm) uitgedeeld.
En mag een overheid zomaar verwachten dat alle burgers kennis van regels en wetten hebben, zonder hiervoor ook de middelen aan te reiken?
Is dat openbaar? Via een website in te zien bijvoorbeeld?
Toegevoegd na 17 uur:
De vraag wordt gezien de antwoorden niet begrepen. Ik zoek dus de website of het specifieke schrijven van specifieke zaken. Niet de algemene methode.
Ik plaats 2 artikelen bij van nu.nl
De ene is van die kerel die met zijn auto een baby dood reed en de vader ernstig verwondde, hij had gezopen, is 7x eerder gepakt met drank op en zat op het moment van de aanrijding in zijn proeftijd. Daarbij is hij ook nog eens doorgereden na de aanrijding. In dit geval is 4 jaar gevangenisstraf geëist en 10 jaar rijontzegging. http://www.nu.nl/binnenland/4195925/vier-jaar-cel-geeist-in-hoger-beroep-doodrijden-baby-in-lutten.html
De endere zaak is van een kerel die met zijn bood een andere boot heeft overvaren waarbij de twee opvarenden om het leven kwamen. In dit geval had die kerel te veel gezopen en was zijn boot onverlicht. Ook hij is doorgevaren. Tegen hem word 8 jaar geëist en 5 jaar ontzegging. En er word gesproken over een schadevergoeding. http://www.nu.nl/algemeen/4230651/acht-jaar-cel-geeist-dodelijk-ongeluk-vinkeveense-plassen.html
Nu snap ik dat ik het tweede geval 2 mensen om het leven zijn gekomen. Maar in het eerste geval is er ook nog het geval van 7x eerder met drank op en de proeftijd.
Hoe kan dit nou?
Als je iemand hebt doodgemaakt dan heb je aan de familie en nabestaanden van het slachtoffer onherstelbaar leed aangedaan. Wanneer kun je spreken dat je iemand herstelbaar leed hebt aangedaan?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing