Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Zijn er wetsartikelen waar ik naar kan verwijzen bij een onterechte incasso?

Exact een maand geleden heb ik een proefabbonement bij een website afgesloten. Kosten hiervan, voor twee dagen proberen, waren 99 eurocent. Wordt er niet tijdig opgezegd dan wordt het abbonement stilzwijgend verlengd. Welnu, ik heb diezelfde dag nog het abbonement per mail opgezegd, en kreeg hiervan een bevestiging. In de mail werd mij gezegd dat mijn bankrekening vanaf nu niet meer belast zal worden, en dat het abbonement is stopgezet.

Ongeveer twee weken geleden kreeg ik een mailtje van die website. Het mailtje was gericht aan meerdere mensen, zag er niet bijzonder professioneel uit, en verzocht mij vriendelijk doch dringend om een bedrag van 30 euro voor de kosten van het eerder afgesloten abbonement aan hen te betalen. Ik heb hierop teruggemaild, met eerdere e-mail correspondentie bijgevoegd, dat ik niet zou betalen voor een dienst die ik nooit heb genoten aangezien ik deze tijdig heb opgezegd, en dit ook naar mij bevestigd is.

Ik kreeg van hen niks meer te horen. Vandaag kreeg ik een brief binnen van het Nationaal Incasso Bureau. Ik word gesommeerd om binnen vijf dagen het bedrag van 70 euro te betalen vanwege een openstaande betaling bij die website. Zou ik niet betalen dan worden er gerechtelijke stappen ondernomen.

Ik ben van plan hen een aangetekende brief te sturen, met alle e-mail correspondentie en data bijgevoegd, om zo aan te geven dat ik absoluut niet van plan ben te betalen.

Zijn er wetsartikelen waar ik naar kan verwijzen?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving

Als ik op een zebrapad afloop,en ik geef als voetganger de automobilist voorrang. Is de automobilist dan strafbaar.? Zie uitleg.

Liep vanavond op een zebrapad af.
Met in het midden een vluchtheuvel.
Van rechts naderde een auto,en deze maakte aanstalte om te stoppen.
Maar omdat ik nog genoeg ruimte had om over te steken.
Maakte ik een gebaar van gaat u maar voor.

Maar wat als er toevallig een politie auto achter deze bestuurder reed.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving

Kan een werkgever je verplichten,om zelf je veiligheidskleding aan te schaffen.? Zie uitleg.

Familie van mij werkt in de vleesverwerking.
Gewoon op het slachthuis.
Via een uitzendbureau.
Ze staan daar aan de lopende band,vlees af te snijden.
Echter zonder ,,speciale handschoenen,en zonder speciale ijzeren schort.

Willen ze deze beschermende kleding hebben moeten ze zelf 250,00 euro betalen.
Terwijl ze gewoon het minimumloon beuren per maand.
Kan dit allemaal maar zo.?

Van de week is er iemand uitgeschoten met het mes,en heeft een hoofslagader geraakt.
Gelukkig was de Bhv,er snel ter plaatse en is deze persoon niet doodgebloed.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing