mag ik een toets maken met een verlopen ID kaar (4 dagen)?

Volgens de 'Haagse Hoge school' moet je bij een toets:

Conform de OER, Toetsregeling, artikel 2.3 dien je je te legitimeren met een geldig legitimatiebewijs.

echter er staat niet in dat je met een verlopen ID kaart (4 dagen) niet meer mag participeren aan een toets.

De Haagse Hoge school verwijs me door naar de site van de rijksoverheid:
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/identificatieplicht/vraag-en-antwoord/met-welke-identiteitsbewijzen-kan-ik-mij-identificeren

Dit is echter een identificatiePLICHT.
Wat ik namelijk heb gevonden is dat een verlopen ID kaart nog steeds geldig is en bij de Haagse Hoge school vragen ze naar een GELDIG ID.

Heb ik het recht om met een verlopen ID kaart wél een toets te maken?

Link naar de OER: https://www.dehaagsehogeschool.nl/docs/default-source/documenten-opleidingen/oer-2018-2019/spk-oer-2018-2019-def.pdf?sfvrsn=8c2e3e76_2

Weet jij het antwoord?

/2500

Je gebruikt (ook) het woord "legitimatiebewijs". Gaat het echter om een van de bekende wettelijke identiteitsbewijzen dan verliest dit zijn geldigheid als de daarop vermelde datum verstreken is. Het is dan nog steeds een identiteitsbewijs maar geen geldig identiteitsbewijs meer. Als de geldigheid van het bewijs een voorwaarde is van de school kun je dus niet meer aan een toets deelnemen als de datum op het bewijs verstreken is. Uit de bron: "Ongeldige documenten voor identificatie U kunt zich niet identificeren met: willekeurige pasjes en kaarten, zoals een ov-kaart, bromfietscertificaat, pinpas of zwemabonnement; een verlopen identiteitsbewijs; een kopie van uw paspoort, identiteitskaart, rijbewijs of vreemdelingendocument."

Toegevoegd op 06 maart 2019 20:23: bron
Bronnen:
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/i...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100