Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kun je een taal leren door er lang genoeg naar te luisteren (bijv. via de radio)?

Ik was laatst in discussie met iemand die beweerde dat je vast wel een taal kon leren als je er maar lang genoeg naar luistert. Dus bijvoorbeeld dagen lang naar een buitenlandse radio luisteren (en dan niet of weinig zelf woorden gaan leren).

Mijn mening is dat dat niet lukt, omdat je via de radio niet achter de betekenis komt van woorden. Maar zou dit kunnen?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Taal

Grieks of Latijn?

Ik zit nu op het gymnasium, en na dit jaar heb ik dat 2 jaar gedaan. Nu kan ik kiezen tussen latijn of grieks of beide. Maar ik weet niet wat ik moet kiezen. Dus kan iemand mij informatie geven over hoe Grieks of Latijn is in latere jaren. Wat ervaar je als moeilijker of makkelijker? Wat je er van vind? Zodat ik een beetje kan kijken hoe het later is.

Toegevoegd na 24 minuten:
mijn leraar zegt dat er beter grieks gekozen kan worden omdat dat makkelijker zou worden en minder grammatica enzo, is dat waar?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Taal
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing