Waar komt het fenomeen "glaasje draaien" vandaan?
Wie begon(nen) hiermee?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Religie & Spiritualiteit. Specifieke vragen over religie vind je in de subcategorie.
Wie begon(nen) hiermee?
None
Wat heeft de kerk of liever gezegd het geloof nu precies met de tijd te maken, (buiten het feit om dat het erg handig is) daar kerken vrijwel altijd de tijd weergeven.
Toegevoegd na 32 minuten:
Is het niet zo dat de kerk vroeger te allen tijde geopend was? En ik neem aan dat de kerk al bestond voordat de tijd werd bedacht. Dus ik ga er vanuit dat er een extra reden is om klokken te plaatsen op de torens.
Ik moet een verslag essay schrijven over de feministische theologie. Hierin moet ik ook het verschil tussen feminisme en de feministische theologie uitleggen. Het nare hiervan is dat ik daarop tot nu toe nog geen antwoord heb kunnen vinden. Kan iemand mij misschien helpen?
Als ik zo om me heen hoor hoe men erover spreekt, bijvoorbeeld op m'n werk. Het lijkt bijna taboe.
Ik ben zelf katholiek opgevoed, maar eigenlijk zie ik uit eigen onderzoek zelf dat heel veel dingen daarvan niet kloppen. Ik volg nu ook een masteropleiding religie en cultuur, hierin kom ik ook met dit soort dingen te maken, maar vooralsnog geen duidelijkheid waarom dit nou zo taboe is.
Als ik delen van mijn eigen onderzoeken ga gebruiken om mijn eigen vraag te beantwoorden, brengt dit me alleen maar meer tot onduidelijkheid. Als ik terugga naar bronnen van vele jaren voor Chr, en dingen met elkaar ga vergelijken lijkt het huwelijk mij onzin. Ik ben in de loop der tijd zelf atheist geworden, omdat ik gewoon heel veel dingen zie die niet kloppen in het geloof. Het'verplichte' huwelijk voor de voortplanting, zo heeft de natuur het wat mij betreft nooit bedoelt, de mens behoort ook gewoon tot de dieren, en de dieren doen het wel zoals de natuur het bedoelt heeft, een door de confessionelen bedacht huwelijk komt daar in de voortplanting niet voor. Waarom worden buitenechtelijke negeslachten deze tijd, de 21e eeuw, dan nog steeds als negatief beschouwd?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing