Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Anticonceptie. Vragen over alternatieve geneeswijzen, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Maken 3 anticonceptiepillen op een dag je onveilig?

Om het kort te houden: ik heb per ongeluk (week 2 pilstrip) op 1 dag 3 pillen ingenomen. Dit komt doordat ik dacht dat ik mijn pil de avond ervoor vergeten was dus de "vergeten pil" innam, dit herhaalde ik omdat ik vergeten was dat ik die pil had ingenomen, en mijn standaard pil s avonds.

Ik vraag me af of ik nog veilig ben. Ik neem nu als maatregel: een hele pilstrip slikken, in mijn stopweek een spiraal zetten. En condoomgebruik. De dokter vertelde mij dat het een MAP kan zijn, vandaar de hele pilstrip. Doe ik het zo goed?

Nog een vraag: als je maagzuur hebt en dat binnenhoud, hoef je toch geen extra pil te nemen?

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden

Hoe zit het met de hormoonspiegel tijdens de stopweek van de anticonceptiepil?

Tijdens de 21 dagen waarop de anticonceptiepil (eenfasepil) wordt geslikt is de hormoonspiegel stabiel.
Omdat er tijdens de stopweek niet meer elke dag een vaste dosis van deze hormonen wordt geslikt, ben ik benieuwd of het lichaam dit dan 'overneemt' en er een piek/daling in deze of andere hormonen plaatsvindt.
Betreft de combinatiepil

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing