Gaan je ogen achteruit als je in leest bij weinig licht?
Ik lees vaak in het schemer omdat ik dan te lui ben om toch de lamp aan te doen. Er wordt dan gezegd dat ik mijn ogen verpest, maar is dat ook zo?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ik lees vaak in het schemer omdat ik dan te lui ben om toch de lamp aan te doen. Er wordt dan gezegd dat ik mijn ogen verpest, maar is dat ook zo?
Naar mijn weten hebben mensen als enige ''diersoort'' gevoel voor humor...kunnen dieren dit ook hebben? en van zichzelf bijvoorbeeld weten dat wat ze doen grappig is?...je kunt een aap een trucje met een banaan leren. maar weet deze aap dan ook dat hij ierts leuks aan het doen is?
In een klap dus. Niet geleidelijk.
Ik vraag mij namelijk af of het echt zo kan zijn dat elk levend beestje en plantje uiteindelijk van levensbelang is voor alles en iedereen in de wereld.
Ik fiets regelmatig naar mijn werk. Ik rijd dan vaak op bv een dijk langs de Lek. 's Morgens zie ik vaak erg veel naaktslakken op de weg. Deze zijn naar mijn mening op weg naar de berm, of ze komen er juist uit. Waarom doen ze dat? Het lijkt mij dat ze meer in de berm te zoeken hebben (voedsel, schuilplaats) dan op de weg.
Deze benamingen lijken soms door elkaar te worden gebruikt. Zijn het synoniemen of is er onderscheid?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing