Mag een rechter of raadsheer van het hof in de staten-generaal?

Afgezien van het bepaalde in 57 Gw en wet incompatibiliteiten?

Weet jij het antwoord?

/2500

Natuurlijk mag dit niet, rechters horen onafhankelijk te zijn. Het is grondwettelijk bepaald dat dit niet mag.

In deze wet worden voor bekleders van bepaalde functie uitsluitingen gemaakt voor welke functies ze bij het bekleden van een functie niet meer in aanmerking komen om de zelfde periode ook een van deze functies te mogen bekleden. Toegevoegd na 31 minuten: voorrechters is een apart artikel in de wet Artikel 36 Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering

Bronnen:
http://www.st-ab.nl/wetten/0559_Wet_Incomp...

Ja, ik dacht dat lagere rechters inderdaad tegelijkertijd Kamerlid mogen zijn. Eigenlijk heb je het antwoord al in handen: art. 57 Gw en de Wet incompatibiliteiten sluiten de combinatie van lid van de Hoge Raad en lid van de Staten-Generaal uit, maar zeggen niets over lagere rechters. Een 'gewone' rechter en een raadsheer bij het hof mogen dus ook lid van de Staten-Generaal zijn. Overigens moge het duidelijk zijn dat die situatie zeker niet wenselijk is. Zoals hierboven al opgemerkt, dient de rechter in het licht van de machtenscheiding onafhankelijk te zijn. Als een dergelijke combinatie van functies problemen oplevert, zal de maatschappelijke kritiek dan ook niet gering zijn. Echter: de wet staat het toe.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100