Waarom gebruikt het Koreaans wel spaties, maar het Chinees en Japans niet?
Het Koreaans en Japans worden beide sterk beïnvloed door het Chinees. In het Chinees en Japan worden geen spaties gebruikt, maar in het Koreaans daarentegen wel. Hoe kan dit?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Het Koreaans en Japans worden beide sterk beïnvloed door het Chinees. In het Chinees en Japan worden geen spaties gebruikt, maar in het Koreaans daarentegen wel. Hoe kan dit?
Voorbeeld zin:
Waarom zou ik mij hier druk om maken?
of
Waarom zou ik mij hier druk over maken?
Om of over?
'opzoek naar een awakenings kaartje, €=np?
Wat betekent dat np?
Ik zit polen te kijken (ek 2012) en iedereen heet bijna *SKI met hun achternaam. Is dit hetzelfde als SEN bij ons in Nederland of moet ik dat anders zien?
Ik bedoel met SEN dan bijvoorbeeld:
JansSEN
PieterSEN
KlaasSEN
Maar pools in het pools is volgens mij Polski dus dat is geen achternaam en toch wordt daar weer SKI gebruikt.
Ik nam vandaag een Vlaamse krant door, en mijn oog viel op de bewoording: 'het' nummer 1 van de wereld. Hoewel ik weet dat het woord 'nummer' onzijdig is en dus als lidwoord 'het' heeft, zegt mijn gevoel dat het in deze context - 'de' nummer 1 van de wereld dient te zijn. Welke van de twee is juist en waarom?
Toegevoegd na 1 uur:
Ik voeg hieronder een scan van het specifieke krantenartikel er nog aan toe.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing