Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Kunst & Cultuur. Specifieke vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea, poëzie en taal vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Ik Klaas de Jonge veroordeeld na aankomst in Nederland?

Klaas de jonge is als terrorist in 1985 in Zuid-Afrika gearresteerd en werd verdacht van wapensmokkel. Doordat hij de NL ambassade invluchtte kon hij niet in Zuid-Afrika vervolgd worden. Hij zat echter wel twee jaar vast op de ambassade, omdat hij buiten de ambassade onmiddellijk gearresteerd zou worden.

In 1987 wees Zuid-Afrika hem uit naar Nederland, omdat ze dachten dat ze hem niet meer voor de rechter konden krijgen in Zuid-Afrika.

Hij was betrokken bij de voorbereiding van bomaanslagen, waarbij doden konden vallen. Dit omdat hij het niet eens was met het beleid van de Zuid-Afrikaanse regering. Hierbij konden dus onschuldige burgers het slachtoffer worden. Dat lijkt mij een zwaar misdrijf. Daarom vraag ik me af of hij hier vervolgd is.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden

Moet je Nederlands of Engels schrijven?

Ik ben bezig met mijn tweede boek. Ik wil het laten gaan over een vriend die vanuit amerika naar nederland komt. Maar hij kan geen nederlands. Moet ik dan engels schrijven als hij praat zeg maar? Of gewoon Nederlands? Het lijkt me namelijk een beetje raar voor een lezer als hij weet dat hij engels is maar toch nederlands praat?? Maar aan de andere kant is dat wel handig?

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden

Past het handelden van drugs bij de opvattingen van de FARC en de ELN?

De FARC en de ELN waren beiden marxistisch (en communistisch). past het handelen van drugs dan bij de 'stroming' die ze nastreven? Ze willen beide dat het klassenconflict weg is in Colombia. heeft het handelen van drugs hierbij zin? Maakt drugshandel het niet alleen maar erger, omdat arme mensen ook aan de drugs gaan? Hoe denken de communisten over drugs? Past dat binnen hun wereldbeeld/opvattingen?

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing