Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Koken. Vragen over dranken, uit eten en bestellen, vegetarisch en veganistisch en voedingsmiddelen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Moet verse cassave eerst gekookt worden voor het als ingredient in cassave-kokoskoek wordt gebruikt?

Op internet vond ik een recept voor koek, waarin genoemd wordt '500 gram geraspte cassave (diepvries). Nu heb ik wel verse cassave en ik vroeg me af hoe ik die kan gebruiken. Eerst schillen? In zijn geheel koken? Of rauw raspen en bij de boter en suiker en eieren en kokos doen?

http://www.smulweb.nl/recepten/990978/Cassavetaart-met-kokos

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Koken

Kan ik prosecco ipv witte wijn gebruiken in bolognesesaus?

Ik doe meestal een scheut witte of rode wijn door de bolognesesaus. Deze staat voor vanavond op het menu, maar nu heb ik alleen een aangebroken fles prosecco (1 dag open). Kan ik dan beter geen wijn in de saus doen of voegt een scheut prosecco iets positiefs aan de smaak toe?

paulus811
10 jaar geleden
in: Koken

Is lang bakken met olijfolie slecht?

Ik bak graag in olijfolie, want het is lekker en gezond. Ook gerechten als kippenpoten en pizzasaus, waarover ik lichte twijfels heb. Eerlijk is eerlijk, kippenpoten bak ik nog wel eens in roomboter om mezelf te verwennen en dat is heeeerlijk!
Pizzasaus nog wel altijd met olijfolie, maar ik begin te twijfelen over beide. Als olijfolie heter dan 150 graden wordt, zou er een slecht bijproduct ontstaan las ik. Nu vraag ik mij af of ik lange gerechten en ovengerechten niet beter met roomboter kan bakken?

In ieder geval mijn ouders raden het af om met roomboter te bakken, dit is ongezond. Wat is nu eigenlijk waar?

10 jaar geleden
in: Koken
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing