Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Hypotheken. Vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, huren en vastgoed, interieur en tuin vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Kan ik een hyptoheek in Spanje krijgen?

Goedendag, ik ben Jurre 20 jaar. Ik heb een aanbod gekregen om voor minimaal 2 jaar in Spanje te gaan werken.

Graag zou ik dan een leuk appartement willen kopen maar hoe is dat regelt wat betreft de hypotheek in Spanje? Ik heb een vast inkomen en +/- 20.000 euro spaargeld.

Toegevoegd na 12 minuten:
Is het overigens ook geoorloofd dit te verhuren als je zelf niet aanwezig bent?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Heb ik bij scheiden recht op 50 % als ik me laat uitkopen uit gezamelijke koopwoning?

Wij zijn in gemeenschap van goederen getrouwd en hebben een gezamelijke koopwoning. We gaan scheiden en mijn partner wil in dit huis blijven wonen en mij uitkopen. Hoe wordt dat precies berekend en heb ik recht op 50% van de overwaarde (of schuld)? Ik heb naar draagkracht 1/3 en hij 2/3 van de maandelijkse hypotheek betaald. Heeft dat nog invloed? (Huis koste 3 ton waarvan nu ongeveer 1 ton in spaarhypotheek gelegd)

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Wat zijn de gevolgen van niet eigenaar zijn van een woning, maar wel 50% hypotheeklener?

Momenteel zit ik in een scheiding met mijn ex-vrouw. Wij hebben een woning. Echter is mijn ex-vrouw volledig eigenaar, maar ik ben 50% verantwoordelijk voor de hypotheek. Klinkt verwarrend maar zij is de eigenaar (100%), maar ik ben de hypotheeklener 50%.

Ik wil graag weten wat de nadelen zijn en voordelen voor mij. Uiteraard ook plichten en rechten.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden

Problemen met lening op 1 naam herschrijven , wat nu?

beste,

ik en mij ex vriend hebben 4 jaar geleden een huis gekocht, waarbij we een lening hebben afgesloten die op onze beide namen staat geschreven bij de bank.

Wij zijn uit elkaar gegaan en hebben hiervoor het nodige gedaan bij de notaris. De akte is aangepast en deze is dan doorgegeven aan de bank.
De bank wil de lening niet op de naam van mijn ex vriend plaatsen, omdat hij niet zou voldoen voor dit aan te kunnen. Mijn naam staat nu nog steeds op de lening, waardoor ik aansprakelijk blijf als hij niet meer kan afbetalen.
Hij blijft nog steeds in het huis wonen en kan dit perfect afbetalen, maar toch betaalt hij veel te laat en soms te weinig, waardoor de bank geen vertrouwen heeft in hem.
Ik woon nu ook opnieuw alleen en wil hierdoor geen problemen. En zeker niet dat ze mijn spullen hierdoor komen inslaan.
Wat moet er nu verder gebeuren? Moet ik verdere stappen ondernemen?
Alvast bedankt voor jullie verdere info!

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing