Ik slik antidepressiva en is het normaal dat ik hard zweet s' morgens en vaak heftig droom ,precies dat het echt is?

Ik slik al 6 maand SSRI's (10 mg ) en wat me tot nu opvalt is dat ik heel vaak dromen heb dat precies echt aanvoelt. Ik heb sinds dat ik het slik elke morgend last van zweten 3 weken terug tot nu zweet ik zo hard dat mijn onderlaken zelfs nat word,dit is erg vervelend..

Weet jij het antwoord?

/2500

Zowel overmatig zweten als veranderde en levendige dromen komen inderdaad voor als bijwerking bij SSRI's. Wat dat betreft is het dus 'normaal'. Apart is wel dat je er nu pas last van hebt, als je tenminste die zes maanden dezelfde dosering hebt geslikt. De afgelopen tijd is het wel warm geweest, maar de laatste dagen is het echt koud voor de tijd van het jaar, dus als je er nu nog steeds last van hebt dan is dat wel apart. Het kan natuurlijk ook zijn dat er een andere oorzaak is voor het nachtelijk zweten. Als je het erg hinderlijk vindt, overleg dan met je behandelend arts: die kan beter beoordelen of het inderdaad een bijwerking is of toch iets anders. Eventueel zou de dosering aangepast kunnen worden; sommige bijwerkingen zijn dosisafhankelijk. Ten overvloede: ga dat niet zelf doen, ik noem het slechts als optie van wat je arts met je zou kunnen besluiten om aan te geven dat er soms wel iets aan te doen is en overleg met je arts dus zeker zinvol kan zijn. Sowieso is het goed om bij gebruik van dit soort middelen een vinger aan de pols te houden en regelmatig te evalueren op werking en bijwerkingen, en ook periodiek te bespreken of het middel nog steeds nodig is.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100