Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Financiën. Specifieke vragen over bankieren, belastingen, beleggen, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat is de meest interessante formule ikv erfgenamen als je buitenlands vastgoed koopt ?

Ik ben Belgisch en mijn dochter ook. Ik wil een huis in Spanje kopen maar mijn dochter niet opzadelen met hoge successierechten enz als ik overlijd.
De mogelijkheden zijn:
1. Ik koop een huis in Spanje op mijn naam, als 2de verblijf maar blijf belastingsplichtig in België. Dan moet ik in België belasting betalen op 2de verblijf in Spanje, plus mn grondlasten etc voor mn huis in België
of
2. Ik word residentieel in Spanje (+183 dagen /jaar verblijven daar), dan moet ik daar belasting (wereldwijd vermogenstaks) betalen op mn huis in België en op dat van Spanje.
Bij overlijden zal mijn dochter dus, ingeval 1. of 2., in België en/of spanje succesierechten betalen.
Of, wat ook kan:
3. Ik koop het huis op naam van mijn dochter.
Dan moet zij geen successierechten betalen als ik sterf, maar in gedurende mijn leven, betaalt ze in belgië wel taks op tweede verblijf in Spanje, waarvan ik vruchtgebruik heb.(ik betaal uiteraard die taks terug aan haar)
of wat ook kan:
4. Ik doe een schenking bij leven van mijn huus in Spanje en,/ of in België, aan mijn dochter. Ze betaalt schenkingsbelasting in België en in Spanje.
Zijn er nog andere formules?

En met welke is ze het beste beschermd?

Vriendin heeft schulden. Wat zijn de consequenties als we een samenlevingscontract aangaan?

Mijn vriendin en ik zijn nu bijna 3 jaar samen. Ze heeft toen we een half jaar een relatie hadden bekend schulden te hebben en hiervoor hulp te krijgen door een bewindvoerder. Echter vlak daarvoor heb ik toegezegd dat ze wel bij mij mocht intrekken. Niet wetende dat ze schulden had.

Nu heeft ze sinds enkele maanden schuldhulpverlening. Haar contactpersoon is nog wel steeds haar bewindvoerder. De shv duurt max 36 maanden.

Nu heeft ze een gesprek gehad met haar bewindvoerder dat we moeten overwegen een samenlevingscontract aan te gaan. Maar is dit wel handig?

Ik heb een kindje en co-ouderschap. We zijn nu geen fiscaal partner. Maar dan natuurlijk wel.

Het lijkt me dus niet verstandig om in het traject een samenlevingscontract aan te gaan met iemand die schulden heeft.

Wat ik zoal lees op het internet ben ik nu niet verantwoordelijk voor haar schulden. En dan wel. Dit klopt toch ook?

Waarom wordt er dan vanuit de bewindvoerder op aan gedrongen om een samenlevingscontract aan te gaan?

Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
2 jaar geleden
in: Economie
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing