Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Voedingsmiddelen. Vragen over dranken, koken, uit eten en bestellen en vegetarisch en veganistisch vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

kan het berekenen van je BMR uitwijzen hoeveel calorieën je mag eten als je wil afvallen?

Toegevoegd na 8 uur:
Afgaande op de antwoorden;
BMR is voor vitale functies, zonder beweging.
ik ben 173 cm groot en weeg 74kg op dit moment, met een heupomtrek van 100, een taille van 90 en een nekomtrek van 32, vetpercentage 31,5%.
Ik heb dit in een tabel ingevoerd, en daar kreeg ik dat mijn BMR 1431 was. Nu fiets ik wel elke dag, maar voor de rest zit ik op kantoor, dus heb er één bij geschreven als activiteit, dat komt dan ongeveer op 1700 BMR. Als ik dan 1200 Kcal (1700-500) eet, dan zit ik sowieso toch onder mijn BMR? Is dat dan te weinig, in rekening brengend dat ik 1431 Kcal nodig heb om mijn vitale functies gaande te houden (dus mijn BMR)? Riskeer ik dan bv. geen yoyo effect omdat mijn lichaam trager gaat werken om de vitale functies niet in "gevaar" te brengen?

Is halvarine wel gezond?

Ik lees allerlei tegenstrijdige informatie over halvarine.

De halvarine fabrikant prijst het product de hemel in en zegt dat alle essentiële vitamines erin zitten en antioxidanten. Daarnaast zit er in verhouding weinig vet in. Maar je leest ook dat het geen natuurlijk product is waar het lichaam minder goed raad mee weet, dat er allemaal niet zo fijne chemische middelen te pas komen aan de productie van halvarine en dat het smeltpunt hoog ligt waardoor er (meer) kans is op aderverstopping.

Hoe zit het nu precies?

Toegevoegd na 3 dagen:
Ook hier geen eenduidig antwoord helaas. Zou je kunnen zeggen dat het consumeren van vitamines die natuurlijk in een product voorkomen beter is dan het consumeren van kunstmatig toegevoegde vitamines? Of is dit te kort door te bocht?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Mijn dochtertje van bijna 9 maanden heeft (met name) 's nachts erge buikkramp. Wat kan de reden zijn?

Overdag slaapt ze ook erg weinig. Als we haar in bed leggen, is ze meestal erg snel wakker en heeft ze ook kramp. Als we haar in de maxi-cosi leggen, slaapt ze direct en dan wel een uurtje. Ze is wel bekend met reflux, maar ze spuugt sinds 2 maanden nauwelijks meer. Dus ik denk dat dat niet meer speelt. Ze heeft wel eigenlijk constant last van een verstopte neus. Verder us het wel echt een heel vrolijk meisje en ze groeit goed.

Toegevoegd na 1 minuut:
Ik ga morgen naar de huisarts, maar die zit er nog wel eens naast met babyverzorging. Dus ik ben benieuwd naar de kennis van ouders.

Toegevoegd na 39 minuten:
Ze krijgt flesvoeding Nutrilon standaard 2. Ze eet fruit, groente, vlees/vis/vega, brood met beleg. Hebben één fles melk laten vallen; ze krijgt s ochtends pap, 's middags melk en voor het slapen nog melk. Overdag nog wat diksap, thee of water.

Toegevoegd na 6 dagen:
We zijn sinds paar dagen weer begonnen met maagzuurremmer en nu is ze s nachts wel rustiger, maar ze wordt zo vaak wakker!

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing