kun je bavarois en creme brulee (zonder het suikerlaagje) al twee dagen tevoren maken?
heb het 2e kerstdag pas nodig maar ben morgen de hele dag weg.
wilde het vanavond vast klaarmaken zodat ik alleen het suikerlaagje nog
hoef te branden
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Koken. Vragen over dranken, uit eten en bestellen, vegetarisch en veganistisch en voedingsmiddelen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
heb het 2e kerstdag pas nodig maar ben morgen de hele dag weg.
wilde het vanavond vast klaarmaken zodat ik alleen het suikerlaagje nog
hoef te branden
Ik heb 2 ovens en de volgende gerechten;
- 2 x rollade (60 min. 175 graden)
- een schaal met 4 gevulde kalkoenfilets (25 min. 200 graden)
- 6 gegratineerde groentenpannetjes (45 min. 180 graden)
- 10 aardappelwaaiers (50 min. 220 graden)
- een schaal pommes duchesses (30 min. 200 graden)
Help!!! Kerststress!
Ik heb baby inktvis gekocht en vroeg me af of je dat ook kan gebruiken voor te gourmetten
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing