Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Dranken. Vragen over koken, uit eten en bestellen, vegetarisch en veganistisch en voedingsmiddelen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Is een klein scheutje wijn uit een fles van 13% ook nog altijd 13%?

Mijn pa dronk wat wijn vanavond en hij wou er medicijnen mee nemen. Ik zei dat dat een heel slecht idee was aangezien het een alcoholgehalte van 13% gehad en niet om mee te spelen was en hij het wat serieuzer moest nemen.

Toen zei hij: 13% als je de hele fles zou uitdrinken, maar niet als je maar een klein glaasje drinkt. Ik zei: het is en blijft 13%, ook al is het een klein scheutje. Maar hij bleef volharden dat het pas 13% is wanneer je de hele fles zou nuttigen.

Ik weet natuurlijk dat het dikke onzin is (hij verward het percentage waarschijnlijk met BAC, blood alcohol content, wat inderdaad hoger zal zijn na een hele fles dan na een klein glaasje) maar ik vind de woorden niet om mij hierin te verdedigen. Ik wou 'm een pagina over BAC laten lezen maar het was in het Engels en dat verstaat ie helaas niet.

Wie kan het eens onderbouwen zodat hij eindelijk inziet dat hij het bij het verkeerde eind heeft?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Dranken

Moet ik deze fles Original Whisky Cream weggooien?

Wij drinken vrijwel nooit alcohol maar ik had nog een fles met deze likorette in de kast staan. Was nog nooit open geweest maar stond er al vele jaren. Omdat het nu kerstmis is dacht ik er vanavond maar eens een glaasje van te nemen. Er staat 'schudden voor gebruik' op de fles en dat deed ik. Maar toen ik daarna wilde schenken kwam er niets uit de fles. Ik dacht dat er misschien nog een kartonnetje in de hals zat want dat spul is bruin. Ik stak er een mes in en draaide dat rond. Daarna schonk ik het spul in een glas. Nu kwam er drank maar ook een soort hompjes pudding. Ik had dus eigenlijk nog eens goed moeten schudden na de actie met het mes. Met de smaak was niets mis al is dat spul veel te zoet naar mijn zin.

Het alcoholpercentage is 14,5%.

Daarnet keek ik op de dop en daar staat L3413 en 24-06-99. Ik weet niet of dat de datum is waarop het in de fles is gedaan of de tht datum. Moet ik deze fles niet opdrinken maar weggooien?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Dranken

Kan ik mijn geopende frisdrank na 1 maand drinken?

Hallo,
Ik heb ruim 1 maand geleden een één Liter fles Fernandes gekocht en daar 1 glaasje uit gedronken waarna ik deze in de kast heb gezet. Ik was dit helemaal vergeten en vandaag opende ik hem opnieuw, de prik zit er nog in (stond rechtop) en hij ruikt niet vreemd. Een klein slokje geproefd en het smaakte niet anders. Kan ik dit veilig drinken? Zonde om weg te gooien anders..

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Dranken
19.8K
1 antwoord of reactie op deze vraag
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing