Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Carrière & Werk. Vragen over cursussen, ondernemers en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Is er een mogelijkheid voor een werknemer vrijwillig (eigen wens) een 4e tijdelijk contract aan te gaan met dezelfde werkgever?

Ik werk als uitzendkracht fase A voor een bedrijf en doe projectwerk. Ben 2x ziek thuis geweest, werkgever heeft me nog 1 jaar nodig en wil me een jaarcontract aanbieden. Werkgever mag me (bestuurlijke bepaling) geen contract voor onbepaalde tijd aanbieden. Ik ambiëer dat ook niet, mijn werk is specialistisch en per definitie tijdelijk van aard en ik wil me daar in verder bekwamen (dus bij verschillende werkgevers).

Maar nu hoor ik van het uitzendbureau dat dat jaarcontract dus toch niet kan. Is er een mogelijkheid voor mij om daar met een jaarcontract te blijven werken? Uitzendcontract is te risicovol, als ik weer ziek word is het meteen einde oefening. Werkgever is van goede wil, maar handen zijn gebonden.

Deze werknemerbescherming is leuk en goed, maar is hier werkelijk niet omheen te werken als het de uitdrukkelijke wens van de werknemer is?

Toegevoegd na 16 uur:
Het is niet fase A maar fase 2, het gaat om de NBBU CAO.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Mag ik eisen stellen aan mijn baas ?

Waarschijnlijk worden er 20 a 30 man ontslagen bij mijn baas.
En daar hoor ik ook bij maar ik heb nog minstens recht op 6 weken vrij.
Door overwerk en eigen vakantie dagen.
Maar elke keer als ik vrij wilde nemen kon dat niet door personeel gebrek.
En nu wordt ik waarschijnlijk over 2 a 3 maanden ontslagen dus ik vroeg kan ik dan met kerst en oud en nieuw 2 weken vrij nemen om zo door mijn dagen heen te komen.
Maar dat mag en kan niet.
Nu als ik ontslagen word en het uitbetaald moet worden kost het eigenlijk mijn geld want er gaat giga veel belasting vanaf.
Mag ik vrij eisen op de feestdagen omdat ik door hun nooit vrij kan/kon nemen en het me anders veel geld gaat kosten ?

Ontslag komt door de gemeente wegens bezuinigingen.

Toegevoegd na 1 minuut:
Die 6 weken heb ik tot eind december en in Januari en februari komen er dus weer dagen bij.
Als ik ontslagen wordt is dat begin februari.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing