Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Auto's. Vragen over boten, brom- en snorfietsen, fietsen, motorfietsen, openbaar vervoer, post en pakketten, vliegtuigen en vrachtwagens en transport vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe kan je het goedkoopst snelheid verminderen in een auto?

Hierover gaan in mijn vriendenkring veel verschillende verhalen rond. Maar wat is nu de goedkoopste manier om snelheid te verminderen. Drie opties:
1. Uitrollen in de versnelling zonder koppeling in.
2. Uitrollen met de koppeling in.
3. Uitrollen in de vrij.
4. Remmen met koppeling
5. Remmen zonder koppeling

Toegevoegd na 3 minuten:
Bamibal heeft inderdaad gelijk, contact uit zal het goedkoopst zijn. Maar als we die even buiten beschouwing laten...

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Auto's

Is bij een personenauto de kans op spinnende wielen groter bij koude motor dan bij warme motor?

Als ik met mijn (diesel)auto net wegrijd, moet ik wel eens snel optrekken. Bijvoorbeeld om een vrij drukke voorrangsweg over te steken terwijl er maar een klein gat voorbijkomt.

Regelmatig gebeurt het dan dat de voorwielen "doorslaan". Ik heb dan spinnende wielen, en de auto komt slechts bokkend op gang, en trekt nauwelijks op.

Als ik hetzelfde doe met warme motor, heb ik dit probleem nooit.

De banden hebben een prima profiel en zijn op de juiste spanning. Het asfalt is droog en schoon, de buitentemperatuur is normaal.

Wat is de oorzaak tussen het verschil in grip tussen warme motor en koude motor? Of ligt het aan de chauffeur, en betreft het een verschil tussen warme chauffeur en koude chauffeur?

Toegevoegd na 1 dag:
 
Toelichting n.a.v. diverse (terechte) opmerkingen:

Normaal trek ik met een koude diesel nogal sloom op, juist om de motor te sparen. In het geval dat ik hier beschrijf is het niet zo dat ik als een gek probeer weg te stuiven; ik probeer slechts "normaal vlot" op te trekken, dus duidelijk sneller dan sloom, maar niets abnormaals.

Met warme motor kan ik zonder problemen "echt vlot" optrekken. Met koude motor kan ik zelfs niet "normaal vlot" optrekken, dus "echt vlot" zou al helemaal onmogelijk zijn.

Cryofiel
13 jaar geleden
in: Auto's
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing