Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe omgaan met spierpijn en trainen?

Ik doe sinds kort een intensieve vechtsport MMA. Dat is een combinatie van kickboksen, worstelen, en grappling. De trainingen zijn erg zwaar en de dagen daarna heb ik dan ook spierpijn. Echter vind ik het moeilijk om te weten hoe ik hier nou mee om moet gaan omdat er veel verschillende dingen over gezegd worden.

Vaak word (door niet intensieve sporters) gezegd dat je rust moet nemen, een warm bad en dat het na een paar dagen over gaan, en dat je tot die tijd de spier niet moet belasten.

Ook word vaak gezegd dat de spierpijn ontstaan door ophoping van afvalstoffen en dat als je dan rustig door sport, je doorbloeding goed doorloopt waardoor de afvalstoffen sneller kunnen worden afgevoerd.

Wat ook gezegd word is dat er microscheurtjes ontstaan in de spieren die weer hersteld moeten worden met eiwitten. Dat als ze hersteld worden dat daar je spieren sterker van worden, en dat je er dan dus goed aan doet (vooral de 20minuten na de training) eiwitten tot je te nemen.

Wat ik dan ook weleens het tegenstrijdige voorbij hoor komen is dat er helemaal geen scheurtjes in de spieren ontstaan, maar dat je spiervezels dikker worden al direct vanaf het moment dat je je spieren traint. En dat de spierpijn dus niks ernstigs is, en je gewoon kunt doortrainen. Opzich klinkt dat niet onlogisch aangezien topsporter vaak elke dag trainen, en die mensen hebben de best getrainde spieren op de wereld.

Reageer a.j.b. alleen als je echt verstand heb van alle concepten die ik heb opgenoemd

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

mag je een tatoeage na de dood verwijderen om te bewaren voor de nabestaanden? Geprepareerd en opgespannen bijvoorbeeld?

Ik heb een rugstuk met daarop een voorstelling om dierbare overledenen te gedenken en te eren o.a. met sterfdata. Als ik kom te overlijden komt ook mijn datum erbij te staan. Ik vroeg me af of deze voorstelling na mijn overlijden afgehaald ( gevild) mag worden, geprepareerd en evt opgespannen achter glas en in een lijst.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing