Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

15 keer plassen op 3 glazen water, wat betekent dit voor mijn gezondheid?

Sinds enige tijd merkte ik op dat ik frequenter naar het toilet moest. Ik dacht er in het begin niks van, totdat ik er hinder van begon te ondervinden. Onlangs heb ik de tel bijgehouden en wel op deze manier:

Ik heb bijgehouden hoeveel glazen (normaal formaat) water ik dronk op een dag. Na het drinken van het eerste glas begon ik met meten. Ik dronk die dag 3 glazen water. De meting stopte bij het innemen van het eerstvolgende glas water de volgende dag.

Ik heb bijgehouden dat ik die dag 15 keer (sinds het starten van de meting) heb geplast. Voorheen plaste ik op een dag gemiddeld 2 á 3 keer.

Dit lijkt mij een erg ongezonde ontwikkeling en ik heb mij inmiddels ingelezen dat dit vaak het symptoom is van een aantal ziektes. Ik ben er best kalm onder, maar uiteraard erg nieuwsgierig naar de onderliggende oorzaak. Ik vermoed iets met mijn nieren.

Ik heb het probleem aan mijn huisarts voorgelegd en zij schrok van de frequentie. Ik heb een bloedonderzoek gekregen en een urineonderzoek. Ik heb nu 50% van de uitslag en dat is dat ik geen blaasontsteking is. Nu is mijn urine op een kweek gezet. De uitslag van de kweek kan ik opvragen na 14:00 uur. Nou ben ik de ongeduld zelve en ben ik uiteraard benieuwd naar eventuele andere oorzaken die dit kan hebben. Een vriendin van mij zei dat het vanwege stress zou kunnen komen, maar ik ben vrij ontspannen en heb mij ingelezen over stressincontinentie en dat is toch net wat anders.

Toegevoegd na 1 uur:
De praktijk heeft niks gevonden in mijn urine.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Wat zegt een bloeduitstorting ná het bloedprikken voor bloedonderzoek over jouw gezondheid?

Veel mensen die bloed moeten prikken voor bloedonderzoek krijgen een bloeduitstorting ná het bloedprikken. Als kind zijnde heb ik nooit last gehad van bloeduitstortingen bij ná het bloedprikken danwel voor vaccinatie of bloedonderzoek. Wat zegt het over mijn gezondheid dat ik nu wel bloeduitstortingen krijg ná het bloedprikken?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Wat doet een paradontoloog bij teruggetrokken tandvlees? ik heb dit namelijk op 1 tand vanvoor , ik heb altijd op die tand tandsteen..

Ik kom net van de tandarts en die heeft me naar een paradontoloog verwezen.. ik ben er nog nooit naar toe gemoeten , ik heb het probleem 2 maand ofzo.. maar ik heb bang van tandartsen en alles wat er bij komt kijken.. dus ik vroeg mij af of iemand al hetzelfde probleem had. :

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Gebit

Is uitzieken nuttig, en zo ja, in hoeverre?

vriend kampte met keelontsteking, opgezwollen pijnlijke ogen, eenzijdige doofheid, en algehele malaise.
twee dagen ziekgemeld, en toen weer aan de slag, hoewel hij zich nog lang niet goed voelde.
nu, ruim 2 weken verder, kwakkelt hij nog steeds, en klaagt over vermoeidheid.
mijn theorie is dat hij niet genoeg de tijd heeft genomen om uit te zieken.
hij geeft aan dat hij niet in het fenomeen uitzieken gelooft.

13 jaar geleden
in: Ziekten

Wat zijn dit voor een rare bulten?

Sinds enige tijd heb ik, net als vorig jaar rond deze tijd, last van jeukende bulten op mijn benen. Vorig jaar zaten er ook een paar op mijn buik.
Deze keer viel het me op, omdat ik met mijn benen over elkaar heen zat, ze ontstonden (binnenkant been) waar precies de naad van de spijkerbroek liep. Later kwamen er her en der een paar stuks bij. Soms jeuken zo erg en krab ik zo hard, dat er een bloeduitstorting om heen ontstaat. Ik heb ze nu een week of 2, maar beginnen af te nemen. Ben er ook naar een dermatoloog in het ziekenhuis mee geweest en die stond voor een raadsel, ze wisten niet wat het was. Ik moet er wel bij zeggen, dat ik nogal veel medicatie slik, zou het daar verband mee kunnen houden? Dan had men dat toch ook geweten?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing