Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Nieuwste vragen

Waarom is het specifiek Zuid-Afrika dat Israël daagt voor het Internationaal Gerechtshof?

Zuid-Afrika heeft recent, begin 2024, bij het Internationaal Gerechtshof een zaak tegen Israël aangespannen omdat het land vreesde voor een genocide in de Gazastrook.

Hier https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/artikel/5428487/israel-voor-de-rechter-om-genocide-dit-staat-er-op-het-spel staat al een soort antwoord, maar dat vind ik wel heel miniem:

Volgens president Ramaphosa kan Zuid-Afrika, met het verleden van apartheid, nu alleen maar steun geven aan de Palestijnen. [Correspondent] Van Leeuwen: ''Die hele geschiedenis zorgt er nu voor dat Zuid-Afrika zich wil profileren als dé leider van de landen de kritisch zijn richting Israël.''

Antoni
een jaar geleden

Kan ik me ziekmelden per E-mail als ik overspannen ben?

Vorige week was voor mij de druppel op het werk en sindsdien kom ik niet meer mijn bed uit, ben ik erg emotioneel en echt in een dal terecht gekomen. Ik denk dat ik wel kan stellen dat ik overspannen ben, nu moet ik Maandag ochtend dit vertellen aan mijn baas maar ik kijk hier ontzettend tegen op. Kan ik ook een e-mail sturen zondag avond bijvoorbeeld? Dan heb je het ook gelijk zwart op wit dacht ik.
Daarnaast was mijn vraag als je overspannen bent, naar wie moet je dan toe? De huisarts?

Kunnen de hormonen van anticonceptie invloed hebben op mijn mentale gesteldheid?

Hi, ik vraag mij af hoe erg verschillende anticonceptie invloed zal hebben op mijn mentale gesteldheid. Natuurlijk zal dit per persoon verschillen, maar mijn psychiater heeft mij een tijd geleden verteld dat het op dat moment niet slim was om aan de pil of spiraal te beginnen, omdat ik mentaal erg onstabiel was. Ik slik nu 2 jaar 40 mg fluoxetine, voor angst en depressie. Kunnen de hormonen van de anticonceptie enige invloed hebben op mijn mentale gesteldheid?

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing