Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Nieuwste vragen

Wat is het gemiddelde aantal uren dat moet je thuis repeteren voor de repetitie van een amateurkoor?

Sindskort zing ik bij een amateur klassiek kamerkoor. Het niveau vind ik persoonlijk redelijk hoog. Er wordt van je verwacht dat je de muziekstukken vooraf thuis instudeert en je goed voorbereid op de repetitie verschijnt. Nu repeteer ik thuis circa 4 tot 5 uur per week, wat ik persoonlijk voor een amateurkoor behoorlijk veel vind. Toch merk ik dat ik dan nog op mijn tenen moet lopen bij sommige stukken. En dan hoor ik dat ik meer moet repeteren maar ik zit al aan 5 uur per week. Wat is een normaal gemiddelde aan uren om zelf thuis te repeteren?

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden

Krijgt een tweede speler ook een gele kaart nadat de onelove-band wordt overgedragen ?

Stel een aanvoerder draagt de onelove aanvoerdersband en pakt/krijgt daar een gele kaart voor.
Wanneer hij dan zijn aanvoerderschap overdraagt aan een andere speler dan komt er normaal gesproken geen nieuwe aanvoerdersband op het veld, maar verhuist, de band simpelweg van arm. Dat is in dit geval dan dus de onelove-band. Krijgt die tweede speler dan in principe ook weer geel ?

Wat moet ik doen als ik na verwijdering van keelamandelen nog steeds keelontstekingen krijg?

In juli heb ik mijn keelamandelen laten verwijderen omdat ik 4 keer op een jaar tijd keelontsteking had waarbij er antibiotica nodig was. Nu heb ik sinds 2 weken weer keelpijn. Vorige week maandag naar huisarts geweest omdat slikken echt moeilijk ging. Terug antibiotica gekregen na 2 dagen was de keelpijn weg. Maar nu sinds eergisteren en is die terug. Gisteren was mijn laatste pil van antibiotica. Hoe kan dit en wat kan ik doen?

Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden

Kan ik een vetfilter gebruiken om tabaks- vergeling te verminderen ?

Ik ben een tevreden roker en wil daar absoluut niet mee stoppen.
Om vergeling van behang , plafon enz te voorkomen heb ik een Luchtreiniger FÖRNUFTIG van ikea boven mijn computer bureau geplaatst .
die bestaat uit een voorfilter, deeltjesfilter en een koolstoffilter.
Het werkt goed maar de voorfilter is een probleem en wordt snel geel.
Omdat tabaksrook vettig is hecht het zich voornamelijk aan voorfilter die niet vervangbaar is en alleen schoongemaakt mag worden met een stofzuiger.
Met stofzuigen haal je het tabaks vet er niet mee af .
Wel met water en groene zeep wat ik dus gedaan heb waarna de voorfilter ging pluizen en ik daarmee de voorfilter dus kapot heb gemaakt .

Kan ik het voorfilter vervangen door een universele vetfilter die eigenlijk voor een afzuigkap gebruikt word ? . Het liefst een metalen vetfilter omdat die afwasbaar zijn.

avatar image
Verwijderde gebruiker
3 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing