Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Klopt ontheffing blauw zwaaillicht?

Stijl, en ja het is mogelijk, je krijgt ontheffing voor artikel 5.2.65 regeling voertuigen: . Personenauto’s mogen niet zijn voorzien van: a. meer lichten en retroreflecterende voorzieningen dan in de , , en is voorgeschreven of toegestaan, en b. in het voertuig aanwezige lichten of objecten die licht uitstralen naar de buitenzijde van het voertuig.
2. Personenauto’s niet in gebruik bij de in bedoelde diensten, mogen niet zijn voorzien van lichtarmaturen voor blauwe zwaai-, flits- of knipperlichten of voorzieningen die de indruk wekken dat het voertuig is voorzien van een dergelijke lichtarmatuur.

Klopt het dan dat wanneer je deze ontheffing hebt, blauw zwaailicht mag gebruiken, of is de ontheffing voor die artikel bedoeld voor het gele zwaaillicht? De ontheffing voor dit artikel is te krijgen, in sommige gevallen.
Artikel 5.2.65 van regeling voertuigen verwijst ook naar artikel 29 lid 1,wat inhoud dat als je deze ontheffing krijgt ook een sirene mag gebruiken?

Verwijderde gebruiker
4 jaar geleden
in: Wetgeving

Kan een klant in de supermarkt zomaar video opnames maakt van Een medewerkster?

Een medewerkster was vandaag boos op een vriend van mij dat hij dat gedaan zou hebben .Hij zei van niet de medewerkster zei dat het door zou geven Aan der manager en dat hij de misschien wel later meer van zo horen. stel als ze gelijk heeft en ze hebben camera beelden.en collega's van haar hebben het ook gezien wat zijn dan de gevolgen ,als hij na een week ofzo weer daar heen netjes gedraagt is er een grote kans dat hij mee wordt genomen achterin de winkel voor een stevig gesprek. of dat ze hem vasthouden voor winkelverbod met de politie erbij halen.?

4 jaar geleden
in: Wetgeving

Is het mogelijk om in Nederland te werken met een toeristenvisum?

Mijn vriend wilt vanuit India naar Nederland komen voor 90 dagen met een toeristenvisum. Hij wilt ons land verkennen, maar hij wilt ook graag bij mij zijn.

Echter gaat mijn leven helaas ook door en kan ik op dit moment geen 3 maanden vrij veroorloven. Hij wil graag niet alleen “thuiszitten” of blijven reizen, maar ook graag wat bijverdienen als dit mogelijk is. Ook wilt hij graag zijn Nederlands verbeteren (ik heb hem lessen gegeven en hij beheerst de basis). Verder spreekt hij ook vloeiend Engels.

Weet iemand of er hiervoor enige mogelijkheden zijn?

Uiteindelijk is ons doel ook om samen te kijken wat de mogelijkheden zijn om te blijven (samen)wonen in Nederland. Hier moeten we ons nog in gaan verdiepen. Tips hiervoor zijn ook welkom. Soms zien we door de bomen het bos niet meer als we gaan zoeken op het internet.

Verwijderde gebruiker
4 jaar geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing