Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Astronomie. Vragen over aardrijkskunde, biologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Komt de kosmische achtergrondstraling overal vandaan uit alle richtingen?

Of gaat de CMB voornamelijk van ons vandaan en volgt het de sterrenstelsels die ook voornamelijk van ons vandaan gaan evenals de aarde van hen? Maw verschuift alle CMB rood?

Ik vermoed overigens dat ze alle kanten uitgaan dus ook naar de aarde toe, want hoe anders kan men de golflengte meten. Maar als dat zo is, kunnen golven elkaar dan niet doven of versterken door interferentie waardoor ook 'verdichtingen'in het heelal waargenomen worden?

10 jaar geleden

Als sterlicht er 100 jaar over doet om op aarde te komen is de afstand tot die ster dan automatisch 100 lichtjaar?

Misschien een voor de hand liggend antwoord.

Maar stel een ver verwijderd sterrenstelsellicht buigt gewoon heel vaak af.

Ik moet hierbij even denken aan de statistische verdeling (van Boltzman?) waarbij de kans dat een deeltje via een driehoeksvorm uiteindelijk niet recht naar beneden komt maar uiteindelijk diagonaal de minst waarschijnlijke positie verkrijgt (helemaal rechts of links).

Mijn excuses aan de echte bèta mensen voor de vergelijking, maar die kwam even in me op ter verduidelijking(hoop ik).

Kan het dan zo zijn dat als licht er 100 jaar over gedaan heeft de absolute afstand tot die ster uiteindelijk 105 lichtjaar is of zelfs het dubbele. Of is een dergelijke voorstelling van zaken geheel bezijden de werkelijkheid?

Of is spreken over absolute afstanden ic een precaire voorstelling?

Of zijn er al grote verschillen ontdekt bij sterren(stelsels)?

10 jaar geleden

Waarom geeft aardse verstrooing meer licht en 'kosmische' verstrooing minder licht?

300.000 jaar na de oerknal verbonden de elektronen zich met de protonen (en neutronen) om vervolgens waterstofatomen mee te vormen. Het aantal vrije elektronen werd daardoor aanzienlijk verminderd.

De theorie luidt dan dat de fotonen na recombinatie minder werden verstrooid door de elektronen waardoor het heelal doorzichtig werd.

Nu vind er ook verstrooing plaats in onze atmosfeer van zonlicht door de luchtmoleculen en creeert daarmee hoofdzakelijk een blauwe lucht. Ik vermoed dat als zonlicht niet zou worden verstrooit door luchtmoleculen het er op aarde wat donkerder zou uitzien (zoals bijv. op Mars).

Maar waarom geeft aardse verstrooing nou meer licht en 'kosmische' verstrooing minder licht?

10 jaar geleden

Wat is de toegevoegde waarde om resitstentie van bacterien en dergelijk onderzoek in de ruimte te onderzoeken?

Reageren bacterien in de ruimte heel anders dan? Ik neem aan dat dat onderzoek bínnen het ISS gebeurt en dat dus alleen het zwaartekrachtseffect op de bacterien anders zal zijn. Of is dat onderzoek primair gericht op toekomstig verblijf in de ruimte?

En wat is het nut van een verminderd zwaartekrachtseffect op een onderzoek naar een micro-inkapselingtechniek voor kankergeneesmiddelen die gezonde cellen spaart?
Zou dat onderzoek op aarde niet hebben kunnen plaatsvinden?

Of zijn alle onderzoeken primair gericht op toekomstige ruimtemissies? Maar wat is ISS (NASA?) dan van plan in de toekomst?

Zie http://www.goeievraag.nl/wetenschap/vraag/551063/onderzocht-iss

10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing