Is een digitale handtekening rechtsgeldig?

Goedemiddag,

Mijn vraag: is een digitale handtekening rechtsgeldig bij contracten? Ik zag toevallig de mogelijkheid om digitale handtekeningen te zetten (via deze partij https://www.stiply.nl/). Heeft iemand hier ervaring mee? En belangrijker.. is het rechtsgeldig?

Weet jij het antwoord?

/2500

In Europa is een digitale handtekening dankzij Richtlijn 1999/93/EG reeds gelijkgeschakeld aan een "papieren" handtekening. In de meeste gevallen moet die digitale handtekening dan wel met behulp van een gewaarmerkt certificaat te verifiëren zijn en moet deze met een veilig middel (bijvoorbeeld een smartcard) zijn gemaakt. De juridische gevolgen zijn dan hetzelfde: de plaatser zit eraan vast, tenzij hij aannemelijk kan maken dat hij de handtekening niet gezet heeft. In Nederland is de wet elektronische handtekeningen op 21 mei 2003 in werking getreden. Artikel 3:15a Burgerlijk Wetboek (Nederland) (B.W.) zegt dat een digitale handtekening "dezelfde rechtsgevolgen als een handgeschreven handtekening" heeft, "indien de methode die daarbij is gebruikt voor authentificatie voldoende betrouwbaar is, gelet op het doel waarvoor de elektronische gegevens werden gebruikt en op alle overige omstandigheden van het geval."

Bronnen:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Digitale_han...

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100