Wat is ''boeken kaften'' in het Engels?
wat is de goede vertaling daarvan?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
wat is de goede vertaling daarvan?
Ik ben ihkv een studie regelmatig op zoek naar artikelen die refereren naar een specifiek andere auteur en/of artikel. Ik ben bezig met Google Scholar maar kom er niet goed uit. Nu weet ik dat er hier soms hele slimme mensen aanwezig zijn vandaar hier mijn vraag.
Een poedel heeft toch een mooi pelsje ?
Of heeft het woord een andere oorsprong ?
Volgens mij is er een taalverloedering gaande die z'n weerga niet kent. In de t.v. reclame zegt men (en ik beperk me tot 1 voorbeeld) dat baby's 2 x meer bewegen dan hun ouders. Volgens mij klopt die zin taalkundig niet.
Ze bewegen twee keer zoveel, of ze bewegen vaker, maar niet twee keer vaker.
Met minder is het nog erger.
Hoe kun je vijf keer minder verdienen dan een ander ?
Je verdient een vijfde van een ander, of je verdient minder dan een ander, of wat dan ook, maar volgens mij niet vijf keer minder.
Toegevoegd na 54 minuten:
Aan de reacties te zien, is mijn vraag niet goed gesteld.
De vraag is dan ( combineer dit even met bovenstaande ) of het hier gaat om juist of onjuist taalgebruik. Het verschijnsel doet zich steeds vaker voor.
Zo is er ook het voorbeeld van "groter als hij" is tegenwoordig ook geaccepteerd, omdat zoveel mensen het gebruiken.
Wij hebben geen taalwet, zoals b.v. in Frankrijk wel het geval is. Daar is de taal aan banden gelegd.
Toegevoegd na 17 uur:
Ik had hier een briefje over gestuurd naar de fabrikant van een merk luiers, die steevast melden dat baby's twee keer meer bewegen dan volwassenen.
De reactie die ik kreeg ?
"Als u klachten heeft over de advertenties op televisie, kunt u zich melden bij de reclamecodecommissie."
In plaats van er iets mee te doen, krijg je zo'n achterlijk antwoord.
soms doe ik een spelletje bv bookworm. veel woorden kan je langer maken door er je achter te plakken.
maar heel vaak kan het ook niet.
wanneer kan het niet en wanneer wel ?
bv bankje
stoeltje
kastje
dat soort dingen bv
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing