Hoe kan ik snel veel teksten lezen en toch het belangrijkste onthouden?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Het is inmiddels misschien wel 20 jaar geleden, maar ik hoor die man nog schreeuwend door de straten van Lissabon rennen. Hij was heel geagiteerd, bleef maar roepen 'maltate lustera' en zwaaide met zijn armen en rende iedereen voorbij en bijna omver. Mischien sprak hij Portugees, of latijn of was het een citaat uit het een of ander. Wellicht schrijf je het anders dan wat ik hoorde. Nog steeds vraag ik me af waarover hij zo opgewonden was.
Ik ben inmiddels twee betekenissen tegengekomen:
1. Net iets dikker dan slank, dus slank, maar dan gevuld. Zeg maar de Dove-dames
2. Mollig tot dik.
Welke is juist?
Vol - ledig
Even brutaal inhakend op een andere vraag hier wat ik al heel lang wilde stellen. Overal waar "te" voorstaat is niet goed zegt men. Behalve tevreden.
Kent iemand nog een ander woord waar 'te' voorstaat en wat ook goed is? Niet grammaticaal, maar als woord positief bedoeld?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing