Minderjarige die een eenmanszaak heeft, kan die een contract ongedaan maken als deze op naam van zijn bedrijf staat omdat hij minder jarig is?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Ondernemers. Vragen over carrière & werk, cursussen en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Nou, precies deze vraag. Ik zal het nader toelichten met een klein voorbeeldje.
Bijvoorbeeld: Je hebt twee bedrijven. Bedrijf A, dat is een enorm groot bedrijf met grote winsten en een enorm eigen vermogen. En je hebt bedrijf B, een wat kleiner bedrijfje. Bedrijf B wordt overgekocht door bedrijf A.
De aandelen van bedrijf A waren in dit voorbeeld 120 euro waard. De aandelen van bedrijf B waren enkel 10 euro waard.
Wat gebeurt er met de waarde van de aandelen van bedrijf B?
Conform de overname afspraken zou de huidige eigenaar zijn schulden saneren en de zaak schoon overdragen. Nu kiest hij er voor faillissement aan te vragen. De bedoeling is dat hij mij als geïnteresseerde gaat aandragen bij de curator. Kan dit?
Daarnaast geeft hij dat het faillissement binnen enkele weken uitgesproken zal zijn, gaat dit inderdaad zo snel?
Wat zijn de voor- en nadelen van deze constructie? De overnameprijs zal waarschijnlijk lager uitvallen. Hebben jullie tips als ik straks word benaderd door de curator?
Ik denk dat ik met deze constructie zonder gevaar op "lijken uit de kast" een schone start maken. Eigenlijk zie ik alleen maar voordelen. Of ben ik hiermee te optimistisch?
Ik werk in loondienst tot 1 febr 2014. Sinds september 2013 ben ik gestart met mijn eigen onderneming (eenmanszaak). Daarin maak ik al wel kosten, zoals netwerklunches, computer, telefoon, visitekaartjes en abonnementen. Ik heb nog geen inkomsten uit mijn eigen onderneming, maar alleen uit loondienst. Kan ik deze kosten toch aftrekken? Of kan ik ze op een of andere manier alsnog aftrekken als ik in 2014 inkomsten uit mijn eigen onderneming heb?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing