Mag je zomaar overstappen naar een andere baan met een 0 uren contract ?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Nee, ook bij een nulurencontract is sprake van een arbeidsovereenkomst, en volgens de wet heb je bij een arbeidsovereenkomst altijd 1 maand opzegtermijn in acht te nemen. (artikel 7:672-3 van het Burgerlijk Wetboek) . En je baas ook trouwens. Alleen wanneer nadrukkelijk in je contract zou staan dat je geen opzegtermijn hebt (en je baas dus ook niet en je elk moment kan ontslaan) zou je zomaar weg kunnen ; maar in de praktijk ken ik daar - buiten de proeftijd - eigenlijk geen voorbeelden van. Als je een nieuwe baan kunt krijgen waarbij je per direct kunt beginnen, zou je natuurlijk met je huidige werkgever kunnen overleggen of je die maand niet of weinig ingeroosterd zou kunnen worden, zodat je voor je nieuwe baas alvast kunt beginnen. Maar officieel ben je nog tot het eind van de maand in dienst.

Bronnen:
http://www.arbeidsrechter.nl/wwz-opzegging...

Je kiest uiteraard zelf bij wie je gaat werken maar heb je een arbeidscontract met een werkgever, dan zijn er wel regels waar je je aan moet houden. Daarmee heb je ingestemd door jouw handtekening eronder te zetten. Je hebt daarmee rechten en plichten, evenals jouw werkgever! In de meeste arbeidscontracten staat aangegeven dat je, indien je ontslag neemt, jouw baas de gelegenheid geeft om jouw plaats door een ander in te laten vullen en deze nieuwe persoon de gelegenheid krijgt om in te werken. Of om eerst voor vervanging te zorgen en een sollicitatieprocedure op te starten. In elk geval heb je dus meestal een opzegtermijn en daar moet je je aan houden. Kijk dus of dit in de CAO staat en/of in jouw arbeidscontract. Die aangegeven tijd dien je uit te zitten als jouw baas dit verlangt van jou. Het kan echter ook zo zijn dat je een bepaald aantal uren werkt voor jouw baas en bij een ander gaat werken voor die uren dat je niet werkt bij de huidige werkgever. Dit mag uiteraard, want je mag meerdere werkgevers hebben...zolang de belastingdienst dit maar weet en het niet zwart is. Het lijkt mij echter heel onverstandig om een baan waarin je verzekerd bent van een inkomen, in te ruilen voor een 0-uren contract. Dit houdt namelijk in dat je geen cent krijgt als jouw baas even geen werk heeft voor je. Je krijgt namelijk alleen betaald voor de uren dat je daadwerkelijk gewerkt hebt voor hem.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100