Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Werk & Onderwijs. Specifieke vragen over carrière en werk, cursussen, ondernemers en pensioenen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Weet iemand wanneer de uitslagen van de rv (resultaatverbetringstoetsen) bekend worden voor VWO?

Ik heb dit jaar eindexamen gedaan en dit is anders gegaan dan andere jaren. Dit jaar waren er namelijk rv toetsen. Ik heb op veel plekken gezocht maar ik kon niet vinden wanneer de resultaten bekend worden. Wellicht weet iemand hier wanneer dit bekend wordt. Het kan misschien ook per school verschillen ik weet het niet zo goed. Ik hoop dat iemand me kan helpen! Alvast bedankt

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden

Ik heb meerdere opleidingen gevolgd, uiteindelijk 1 diploma behaald. Moet ik nu mijn studieschuld nog terugbetalen?

Ik heb 2 HBO-opleidingen geprobeerd. Beiden niet afgerond. (1 wel propedeuse, maar dat maakt verder niet uit.) Tijdens deze opleidingen heb ik studiefinanciering (basisbeurs, onder het oude stelsel) ontvangen. Hiermee heb ik studieschuld opgebouwd.

Vervolgens ben ik een 2-jarige Associate Degree gaan doen, bijna afgerond. Deze AD is volledig zelf betaald en niks geleend. Ik had dan ook geen recht meer op studiefinanciering. Op de site van DUO lees ik dat een afgeronde AD-opleiding recht geeft op kwijtschelding van 2 jaar beurs + studentenreisproduct. Het is uiteindelijk ook allemaal binnen 10 jaar na starten eerste hbo-opleiding afgerond.

Kan ik er nu van uitgaan dat ik twee jaar beurs + studentenreisproduct niet hoef terug te betalen van de studieschuld die is opgebouwd, dankzij het later behalen van de AD-opleiding. Of moet ik alsnog de volle studieschuld aflossen en staat het los van elkaar?

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden

Mogen vakantiedagen gebruikt worden om minuren op te vangen door corona bij 6 uren contract?

Ik werk normaal in de keuken van het bejaardenhuis, dit doe ik alleen in het weekend. Ik heb een contract voor minimaal 6 uur per week. Door de coronamaatrdegelen eten de bewoners nu op de kamer, waardoor er minder werk is. Ik werk hierdoor ongeveer nog 4 uur per week. Omdat ik een contract heb voor minimaal 6 uur, krijg ik wel minimaal 6 uur uitbetaald omdat dit verplicht is, maar ik kom daardoor ook in de minuren te staan omdat ik te weinig werk. Hier was een oplossing voor bedacht. Ik kon bij de huishouding helpen met kamers schoonmaken om zo extra uren te krijgen en m’n minuren weg te werken. Nu is er bij de huishouding geen werk meer, dus kan ik m’n minuren niet meer wegwerken en krijg ik er weer meer. M’n leidinggevende zei dat we hier een andere oplossing voor moeten bedenken, zoals mijn vakantiedagen gebruiken om de minuren weg te werken. M’n vraag is of dit is toegestaan. Zij hebben mij een contract gegeven voor minimaal 6 uur, dus het is hun verantwoordelijkheid dat ik niet genoeg uren krijg op dit moment, maar toch moet ik ervoor opdraaien door mijn vakantiedagen in te leveren. dat terwijl dit komt door de coronamaatregelen waar ik niets aan kan doen.

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing