Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Werk & Onderwijs. Specifieke vragen over carrière en werk, cursussen, ondernemers en pensioenen vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat is het maximaal aantal overuren dat je mag meenemen naar volgend jaar in het ziekenhuis?

Op mijn werk gold altijd de regel dat je max twee werkweken (volgens je eigen contract) mocht meenemen aan overuren naar volgend jaar. Nu wil men dat ineens veranderen naar max één week. Er worden geen overuren meer uitbetaald, je moet ze opnemen. Hiervoor worden dagen ingepland.

Mijn vraag is: Mag dit zomaar veranderen?
Hoeveel overuren mag je conform cao hebben staan?
We vallen onder cao ziekenhuizen. Ik heb inmiddels wel een cao gevonden, maar kan het antwoord helaas niet zo snel vinden...

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Wat is de reden dat op de basisschool geen verschillende niveau's zijn?

Op het voortgezet onderwijs heb je bijv. vmbo havo en vwo. Maar op de basisschool zit iedereen op hetzelfde niveau met enkele uitzonderingen misschien.
Maar waarom zijn er geen verschillende niveau's op de basisschool?

Kunnen ze je intelligentie nog niet testen als je zes jaar bent, of is het aantal leerlingen daarvoor te klein (ze blijven immers nog graag in de buurt van waar ze wonen en dus zijn de scholen kleiner?

Kan men lessen aan de universiteit op video of mp3 formaat terugvinden op het internet? (Moleculaire Biologie van de cel)

Ik ben geïnteresseerd in de moleculaire biologie van de cel en ben daarom op zoek naar Engelstalige of Nederlandstalige audio. Ik had wel al eens gehoord dat de lessen ook op het internet terug te vinden zijn, zoals ze worden gegeven aan de universiteit, dus als audio of als video.
Waar kan ik die terugvinden

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

je overgebleven verlofuren uitbetalen of opnemen wat is gunstig?

ik heb een totaal van 370 verlof uren te goed open staan (opgebouwd in een aantal jaren).
Nu wil mijn nieuwe (sinds 2 maanden) leidinggevende al mijn verlof uren uitlaten betalen.
Hij wil met een schoonschip beginnen voor het komende jaar.

Ik zelf wil hem voorstellen om deze 370 uren op te maken d.m.v. iedere week een dag minder te komen werken (bv vrijdag) tot de uren op zijn.
En wanneer het nodig is dat ik toch kom werken.

Wat is voor mij fiscaal gunstig?
Moet ik extra belasting over de verlof uren betalen als ik ze laat uitbetalen?
Is het soms mogelijk om de uren bv in een hypotheek te stoppen?
Wat zijn de mogelijkheden en waar moet ik rekening mee houden?

m.v.g. R van Hoof

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing