Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Waarom hadden veel autos vroeger een blauw luchtfilterhuis?

Bij veel oudere autos (bouwjaren 85 en ouder) zie je dat het (vaak metalen) luchtfilterhuis blauw gekleurd is.
Had dit een specifieke reden?

Behalve het direct kunnen herkennen waar je je luchtfilter moet vervangen.

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Auto's

Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.

Geef jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image

Antwoorden (1)

Vroeger hadden de auto's géén blauwe luchtfilerbehuizing. Ben vanaf midden jaren zestig automonteur geweest en nog steeds hebben auto's mijn interesse.
Tegenwoordig wordt alles opgefluft en -gepimpt zodat alles onder de motorkap er fraai/ als een plaatje uitziet, waarbij het blauw voor het luchtfilterhuis niet misstaat evenals het rood voor de (meeste standaard) oliefilter en vergeet ook niet het verchroomde kleppendeksel die er vroeger ook niet was. Mvg. TX

Toegevoegd na 8 minuten:
In de eerste alinea had ik nog willen vermelden dat de filterbehuizing gewoon zwart was. Zowel glimmend als mat.
(Lees meer...)
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Mooie reactie v.w.b. de Japanse auto. Daar heb ik in mijn Suzuki tijdperk weinig van gemerkt maar er waren natuurlijk meer 'Japanners'
Misschien heb jij met deze auto's meer ervaring en zou jouw opmerking een mooi /prima antwoord kunnen zijn en heeft vraagsteller een beter beeld.
Deel jouw antwoord

Het is niet mogelijk om je eigen vraag te beantwoorden Je mag slechts 1 keer antwoord geven op een vraag Je hebt vandaag al antwoorden gegeven. Morgen mag je opnieuw maximaal antwoorden geven.

/
Geef Antwoord
+
Selected image
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing