In de zin 'Ze draaien hun gezicht/gezichten weg', moet het woord gezicht dan in enkelvoud of in meervoud geschreven worden?
Deze vraag geldt voor allemaal soortgelijke zinnen. Bestaat hier een regel voor?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Taal. Vragen over beeldende kunst, boeken en auteurs, dans en theater, etymologie, geschiedenis, musea en poëzie vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Deze vraag geldt voor allemaal soortgelijke zinnen. Bestaat hier een regel voor?
En wat is een tegenhanger van een ei die geen schaalei is.
Ik hoor dit nogal vaak, op de TV bijvoorbeeld.
Enigste wat ik me hier bij kan voorstellen is dit: Er is niets in de wereld wat minder waar is, als wat je net gehoord hebt. Oftewel, dit is zo'n grote leugen, jij kan geen grotere leugen bedenken wat nog minder waar is.
Maar gek genoeg word deze opmerking altijd gebruikt bij situaties wat helemaal niet zo onrealistisch is, en meestal heel erg plausibel, dus kan ik wel 100 biljard dingen bedenken wat minder waar is als dat.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing