Zo... dat zijn een hoop vragen in één ;)
Zoals je misschien weet, zijn er verschillende christelijke kerken, met elk zijn eigen opvattingen. In al die kerken, zitten ook nog eens allemaal unieke mensen, die de bijbel allemaal op hun eigen manier interpreteren, zoals ook de bijbel zelf een interpretatie is van de mensen die hem geschreven hebben.
Zo zijn er binnen de kerk, net als buiten de kerk, heel veel verschillende mensen, met elk hun eigen opvatting, en zijn de dingen die "mogen" of "niet mogen" afhankelijk van wat deze christen zichzelf toestaat.
Ik ben zelf christelijk opgevoed, en dus een christelijke jongere, en kan je vertellen dat vrijwel elke man masturbeert, ook christelijke... Bij vrouwen ligt dat percentage misschien lager.
Wat betreft sex voor het huwelijk: De één wil het absoluut niet, en houdt zich aan wat er in de bijbel staat geschreven: sex is voorbehouden aan het huwelijk. Degene met wie je gemeenschap hebt, daarmee ben je voor God getrouwd.
Anderen (zoals ik) bekijken dit meer in de tijdgeest, en springen er makkelijker mee om, maar over het algemeen geldt wel: Een christelijke jongere denkt er in ieder geval goed over na, voor hij/zij met een ander het bed induikt.
Overigens zijn er in de bijbel naast teksten die sommigen uitleggen als "sex is slecht" ook scenes beschreven die erotisch contact juist verheerlijken. Lees maar eens een stukje "Hooglied", als je een bijbel in de buurt hebt.
Haha, afgelopen week kreeg mijn moeder het eventjes warm, toen ze zo koelbloedig mogelijk een stukje las over een vrouw, die het lid van haar minaar aandachtig bestudeerde en liefkoosde :D
>>> Zoals je ziet, ligt het bij sommige mensen nogal gevoelig, maar de bijbel zelf is over het algemeen minder bekrompen dan de mensen die hem lezen. <<<