Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat gebeurt er als je na 3 jaar opnieuw wordt aangehouden voor rijden zonder rijbewijs op een snorfiets? Mag ik mijn rijbewijs nog wel halen?

Ik ben helaas aangehouden omdat ik reed zonder rijbewijs en kenteken. 3 jaar geleden kostte dit mij 460 euro. Nu zal dat ongetwijfeld weer gebeuren. Nu het de tweede keer is denk ik dat ze het niet bij een geld boete laten. Voor een snorfiets heb ik een AM rijbewijs nodig.

Over een paar weken hoop ik af te kunnen rijden voor mijn rijbewijs B. Kan dit in gevaar komen?

Natuurlijk is dit allemaal erg dom van me.. En dat weet ik... Ik hoop dat iemand me verder kan helpen! :)

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
in: Wetgeving

Is de werkgever aansprakelijk voor nalatigheid in de betrokkene informeren?

Iemand wordt door zijn werkgever gebeld dat er loonbeslag gelegd gaat worden en dat hij dat moet regelen. Hij gaat hier direct achteraan en wil het loonbeslag voorkomen.
Blijkt dat er juist op de dag dat die persoon door de werkgever gebeld is mbt het loonbeslag het daadwerkelijke beslag is gelegd. Twee weken voor het daadwerkelijke beslag heeft de eiser met de werkgever contact opgenomen. De werkgever heeft direct teruggebeld en gezegd de werknemer te gaan informeren van het dreigende loonbeslag om deze te bewegen onderling nog een afspraak te maken en zo het loonbeslag te voorkomen. Vervolgens duurt het twee weken voordat de werkgever de werknemer daadwerkelijk inlicht. Tegelijk is eiser het ook zat en voert het loonbeslag uit met allerlei bijkomende kosten.
Zowel eiser als werknemer zijn wel willend om het loonbeslag te voorkomen, echter door het lakse optreden van werkgever hebben beide partijen elkaar niet gesproken in de tijd dat eiser werknemer nog gaf.

Het loonbeslag is gelegd omdat er door werknemer abusievelijk een verkeerd bedrag aan betalingsregeling is overgemaakt. Werknemer is door eiser hiervan niet op de hoogte gelegd maar eiser is direct informatie gaan inwinnen over loonbeslag.

Is de werkgever nu aansprakelijk voor de kosten van het beslag welke voorkomen hadden kunnen worden als zij de werknemer op tijd ingelicht had?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
in: Wetgeving

Reportages op straat & festivals, wat mag?

Binnenkort ga ik met mijn bedrijf beginnen met reportages, met mijn collega voor de camera met zijn alter-ego). We willen dan eigenlijk overal wel filmen van festival tot straat (winkelstraat, op het station). We zullen herkenbaar zijn dmv microfoonflag van onze organisatie en nog een een flag van een fakestation) en ook mijn collega zal helemaal uitgedost zijn voor zijn typetje. Maw we zijn goed herkenbaar als (TV)Station.

Ik vroeg me af of iemand weet wat er officieel kan en mag. Mag je bijv. bij gratis festivals gewoon mensen filmen, uiteraard met HUN toestemming (zolang je maar niet de optredens filmt) of moet je echt overal (bij organisaties) een persaanvraag voor indienen? Is dat met (winkel)straat interviews anders/ makkelijker?

De filmpjes zullen op YouTube en onze eigen website verschijnen.

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing