Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Politiek & Overheid. Vragen over samenleving, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Is het mogelijk om te concureren met overheidsinstanties?

Is het bijvoorbeeld mogelijk om een concurent van het IND (Immigratie- en Naturalisatiedienst) te worden. Bijvoorbeeld door een bedrijf op te zetten dat goedkoper ID kaarten kan laten maken, onderzoek kan doen naar de reden van verblijf (toetsing).
Nu kost het bijvoorbeeld rond de 1200 euro om een buitenlandse die in Nederland studeert en samen wil wonen met een Nederlander. En dan is de ID kaart ook maar 1 jaar geldig, en mag de buitenlandse ook niet werken totdat zij haar Id kaart krijgt.

Is het dan niet mogelijk dat er een bedrijf komt die dan zegt dat ze in iedergeval wel mag werken (en dus belasting betaald), het ID kaartje 4 jaar geldig is en maar 500 euro kost?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Waarom investeert de overheid juist niet in deze tijd?

In het algemeen moet er in moeilijke tijden toch juist geïnvesteerd worden in een land/regio/bedrijf enz. Op het moment dat het goed gaat met een land/regio/bedrijf kan er worden bezuinigd, zodat er een buffer kan worden opgebouwd voor slechtere tijden. De regering is echter bezig met exact het tegenovergestelde te doen. In tijden dat mensen het moeilijk hebben, halen zij de broekriem nog wat strakker aan. Waarom juist in een tijd die investeringen vraagt?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing