Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Politiek & Overheid. Vragen over samenleving, verkiezingen en wetgeving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Mag een inwoner in Nederland met een Duits rijbewijs in een Auto rijden met een Nederlandse kentekenplaat?

Iets meer dan anderhalf jaar heb ik in Duitsland gewoond. Tijdens mijn verblijf in Duitsland verliep mijn Nederlandse rijbewijs en heb toen maar meteen mijn rijbewijs voor 10 jaar laten verlengen en daarvoor in de plaats een Duits rijbewijs genomen omdat ik ook een auto had met een Duits kenteken.

Nu is het zo ( als je Duits ingezetene bent ) dat je rustig met een Nederlands rijbewijs in een auto mag rijden met een Duits kenteken. ( Deze wet is aangenomen bij het Europees parlement )

Ongeveer een jaar geleden ben ik weer in Nederland komen wonen maar heb nog steeds een Duits rijbewijs.

Als je bij de Politie hierover vragen stelt, krijg je steeds een ander antwoord. Nu weet ik dat de grenspolitie hier veel meer bekend mee is maar het schijnt toch in veel gevallen een raadsel te zijn, hoe deze Europese wetgeving nu precies in elkaar zit in elkaar zit.

Er is een forum op Verhuis.de, waar deze kwestie veelvuldig aan de orde is gekomen maar dat gaat over Nederlanders die in Duitsland wonen.

Ik weet dat er een makkelijke weg is om dit vraagstuk op te lossen maar ik zou graag weten of er ook iemand is die hier wel een antwoord op heeft.

Toegevoegd na 36 minuten:
Misschien moet ik er nog even vermelden dat ik Nederlands staatsburger ben, geëmigreerd naar Duitsland en geremigreerd terug naar Nederland.
Ik heb geen auto meer maar kan er af en toe wel één lenen.

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden

Obama Nobelprijs voor de vrede: is dat niet gewoon zijn taak?

Ik las zonet dat Obama de Nobelprijs voor vrede krijgt, omdat: "buitengewone inspanningen om de internationale diplomatie en samenwerking tussen volkeren te versterken".


Is dit niet gewoon de taak van een staatshoofd, zeker specifiek voor het staatshoofd van de U.S. Het land dat zichzelf de wereldleider acht?

Ik gun die man het wel, alleen de geloofwaardigheid van de Nobelprijs raakt m.i in het geding.



Bron:http://www.nu.nl/algemeen/2098632/nobelprijs-vrede-barack-obama.html

Toegevoegd na 20 seconden:
Vreemd, ik kan geen bron toevoegen...

Verwijderde gebruiker
16 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing