Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Mag je autorijden met een zachte nekkraag na een operatie aan een nekwervel?

Mag iemand die na een operatie aan een gebroken nekwervel nog een aantal maanden een zg zachte nekkraag moet dragen daarmee autorijden?

Ik dacht van niet maar een fysiotherapeut gaf aan dat het gewoon mocht.
Nu vraag ik me af: Wie bepaalt dat? Als de patient toch gaat rijden, wiens verantwoording is het dan?

Tot wie moet je je richten om dit zeker te weten?

Op internet kan ik geen eenduidig antwoord vinden

amigo
9 jaar geleden

Hoe kan ik weer een vrolijk mens worden?

Hoi allemaal,

Ik ben Thomas en ben 16 jaar.

Ik zit met een paar dingen:
- Ik voel me vaak rot. Met gedaxhtens van: wat doe ik eigelijk hier nog? Wie geeft nou om mij?
- ik maak me altijd druk om dingen, zoals dat ik ergens heen moet(stage) en dat duurt nog twee weken, dan denk ik er elke dag aan dat ik niet wil, wat ik zal gaan zeggen enzovoort.
- ik heb zelf eigelijk geen 1 vriend.. ik zit in de 4de klas.. en ga met een paar jongens om op school en veder ook niet...
- ik zou willen dat ik gewoon met iemand alles kon delen..

Ik weet dat de meeste mensen denken zo van: 'Owh hij is een puber dan heb je dat nou eenmaal'
Maar nee, dit is gewoon klote.

Ik hoop dat iemand me tips of kan helpen..

Groetjes

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Psyche

Wat kan ik doen tegen mijn somberheid?

Hoi allemaal,

Ik ben Thomas, en ben 16 jaar.
Ik heb al een paar maanden rot gevoelens...
Ik heb van die dagen dat ik me zelf echt haat. Terwijl er niks is gebeurd..
gedachtens van: Wat doe ik hier eigelijk nog? Ik stress vaak over dingen..
de meeste zullen dan denken: 'Owh hij is een puber, dan heb je dat'.
Maar ik vind het egt super irritant...
Dan lig ik in bed en dan blijf ik een dikke uur wakker. En waarom? Omdat ik de hele week op een rij moet zetten. Wat ik moet doen, hoe ik dit ga doen of dat ga doen..

En nu hoop ik dat Jullie een paar goeie tips hebben voor mij wat ik kan doen.

Groetjes

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Psyche

Hoe kan het dat beelden vervormen/vervagen na een nacht geen slaap?

Ik had zaterdagavond een feest en de zondagochtend daarop een voetbalwedstrijd. Het feestje was zeer geslaagd en leidde uiteindelijk tot het overslaan van mijn nachtrust van zaterdag op zondag.

Naarmate deze zondag vorderde (eerst voetballen, daarna naar huis, boodschappen doen, huishoudelijke taken, etcetera.) stond ik op een gegeven moment naar mijn gezicht te kijken in de spiegel. Het viel mij op dat hoe langer ik keek, hoe minder scherp mijn zicht werd en mijn gezicht vervormde in iets raars en vaags. Ook andere focuspunten die ik een tijdje aan bleef staren vervormden.

In eerste instantie vond ik het een klein beetje eng, maar toen ik door had hoe het werkte vond ik het niet eng maar juist interessant.

Dit zal ongetwijfeld met slaaptekort te maken hebben, maar waardoor ontstaan deze beelden nou precies. Waar kan ik er meer informatie over vinden?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Psyche
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing