In ieder geval weer beginnen met een luier want dit is een kind wat niet zindelijk is. Dan negeer je het eerst maar eens voor 2 wk en dan zullen jullie opnieuw moeten beginnen met de zindelijkheidstraining. Gebruik een beloningssysteem en kies iets uit wat ze graag wil hebben maar bereik dat in kleine stapjes.
Dus eerst bijv een sticker voor elk uur van de dag dat ze droog is (wekker op een uur zetten) maar vraag haar ook regelmatig of ze moet plassen. Als ze vijf min nadat ze naar de wc is geweest weer moet plassen is er wel iets aan de hand: plast ze goed uit? Heeft ze teveel haast op de wc? Ik neem aan dat ze op een blaasontsteking is getest?
Als je met een beloningssysteem geen resultaat ziet binnen een week of zes dan zou ik eens advies vragen bij een zogenaamde poep/plaspoli: http://kindergeneeskunde.mmc.nl/patienten/ziektebeelden/de_poep_en_plaspoli_voor_kinderen#Voor Op zich is 3,5 nog jong dus gebruik je vriendins moederinstinct: is er iets aan de hand of niet?
Toegevoegd na 1 minuut:
Oja als het wel lukt met een uur droog blijven, meerdere uren droog blijven ga je het beloningssysteem dus uitbouwen: zeggen wat ze wil eten als ze een hele dag droog blijft en als ze een week droog is dat kadootje wat ze graag wil hebben. Negeer de ongelukjes verder, je plakt geen sticker maar je maakt er verder ook absoluut geen woorden aan vuil! Geef haar geen negatieve aandacht.