Is zout water slecht voor je ogen?
Dan bedoel ik zee water etc.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Optiek. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Dan bedoel ik zee water etc.
drie dagen geleden is mijn lens gebroken.
aan de zijkant zit een heel klein scheurtje.
ik heb hem nu al drie dagen in en heb er geen last van.
Kan hem inhouden of moet ik een nieuwe indoen?
ik heb eigenlijk geen zin om naar de opticien te gaan want hij is al drie keer gebroken.
Kan ik deze dan inhouden?
of kan ik misschien de volgende lens 2 maanden inhouden?
dan hoef ik niet naar de opticien
Nog een vraag over mijn varifocus bril
De gemeten sterktes zijn +1.5 voor veraf, en +3 voor dichtbij
Dit kwam overeen met mijn ervaring dat een losse leesbril van +3 voor mij de goede sterkte is
Verder zei de opticien dat er een cilinder in moest
Nu ik deze bril heb kan ik er niet zo goed mee lezen, het leesgedeelte is minder sterk dan de losse leesbril di ik heb(ik heb ook nog met een +3 uit andere winkel vergeleken)
Volgens de opticien is de sterkte wel +3 (2 keer 1.5) en is de cilinder ook 0.5
Op mijn vraag of die 0.5 dan van de sterkte af gaat, was zijn antwoord ontkennend, hij bleef er bij dat het wel +3 is maar minder sterk door de cilinder
Daarna kwam hij met het argument dat mijn ogen bij een sterkere bril sneller achteruit zouden gaan, maar die vraag heb ik hier al eerder gesteld
Verder wil ik nog zeggen dat ik al gewend was aan een varifocus bril, ik had na 4 jaar een iets sterkere nodig
Ik heb een aantal jaar geleden een bril gekocht bij een eyelove verkooppunt omdat dit een stuk goedkoper was dan bij een opticien. De glazen in deze bril zijn niet meer de sterkte die ik nodig heb, en als ik de bril opzet krijg ik hoofdpijn. Is het mogelijk om het montuur te behouden en alleen de glazen te laten vervangen?
De bril is voor erbij, ik draag normaal lenzen.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing