Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Optiek. Vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten & voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Zijn nu mijn ogen slecht of is dit normaal?

Als ik de eerste school les heb gehad zie ik na de les best wazig, alleen van mensen die wat verder staan, mensen die om me heen staan zie ik wel scherp. Ik zit niet te dicht bij mijn boek of waar ik op schrijf. Juist ver weg. Ik heb wel migraine accompagnee. Weet niet of het er mee te maken heeft of dat mijn ogen wat slechter zijn of juist dta het geen kwaad kan. Iemand idee?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Optiek

Ik heb een zwarte vlek in mijn iris , net naast mijn pupil.. wat is dat?

Ik heb al zolang ik me kan herinneren een zwarte vlek in mijn oog en ben er ook vanuit gegaan dat dit gewoon bij mijn oog hoort maar,nu heb ik vier b12 injecties gehad en nu viel me vanmorgen op dat de vlek lichter/ grijzer is geworden en dat er nu een paar groene draadjes van mijn iris doorheen gaan. Ook mijn iris zelf lijkt lichter, helderder.
Kan dit wat met b12 te maken hebben, verbeeld ik het me of wat is deze vlek nu precies?

Toegevoegd na 35 minuten:
kleur foto is niet helemaal goed, maar het gaat me om de vlek ;)

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Optiek

Werkt de oogarts in een ziekenhuis en kan je daar zonder verwijzing naartoe?

Gister ben ik bij een opticien geweest, mijn ogen gaan achteruit (ben 44 jaar). Ik knijp steeds vaker om dingen te kunnen lezen. Niet alleen van dichtbij (boek) maar ook iets verder weg, n paar meter, worden dingen moeilijj leesbaar.
Bij de oogmeting bleek dat mn linkeroog geen correctie nodig heeft (bij 0 zie ik het best) maar het is niet scherp. Iemand een idee wat er aan de hand kan zijn? Een bezoekje aan de oogarts maken?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Optiek

ik zie amoeben, is dat normaal?

als ik op een zonnige dag naar de blauwe lucht kijk, zie ik niet 100% de blauwe lucht, maar ook wat kleine wazige donkere vlekjes.
door een beetje met mijn ogen te bewegen merk ik dat deze vlekjes op mijn ogen liggen, in het oogvocht.
als ik dan heel goed kijk (focus), herken ik hierin amoeben zoals ze te zien zijn door een microscoop.
de vraag is dus, is dat normaal?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Optiek
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing