Ons bedrijf heeft BTW doorbelast gekregen voor deelname aan 2 beurzen in het buitenland (Mexico + Peru). Kan deze BTW teruggevorderd worden en hoe?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Ondernemers. Vragen over carrière & werk, cursussen en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Ter vermelding op mijn website was ik benieuwd of je, als zelfstandig ondernemer, kunt en mag spreken van een 'gediplomeerd bedrijf' wanneer je wil benadrukken dat je geen hobbyist bent die voor de lol een onderneming is opgestart.
Ik heb laatst een feestje gecatered voor het bedrijf van een familielid. Deze kosten kan ik natuurlijk factureren, ik vraag me nu alleen af wat ik als uurtarief moet rekenen voor het bereiden van het eten etc.
Het is voor mij geen officieel werk, maar ik stuur de rekening wel op naar het bedrijf, moet ik er ook btw bedragen opzetten?
We hebben plannen om een nagelstudio te beginnen maar we willen graag kleine accessoires erbij verkopen zoals oorbellen piercings kettingen enz.. op sites zoals marktplaats worden vele partijen sieraden aangeboden wat vele malen goedkoper is dan groothandel. Mag dit? Zo ja hoe ga je belastingtechnisch te werk. Graag antwoorden met duidelijk uitleg.
Ik heb samen met mijn partner nieuw hondenspeelgoed ontwikkeld wat we nu op de markt willen gaan brengen. Ik vraag me alleen af hoe we dit het beste aan kunnen pakken.
We hebben hier zelf ook al een aantal ideeën over maar ook van deze punten weten wij niet hoe we het verder moeten aanpakken.
- Zelf via internet verkopen.
- Ons product in het assortiment van dierenwinkels krijgen.
- Via agenten die onze producten op de markt gaan brengen.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing